Dnes slaví: Erika Zítra: Richard

Je mi skoro třicet a mám krásného půlročního chlapečka, ale mohlo být vše jinak. Když jsme se s manželem rozhodli mít dítě, paní doktorka mi řekla, že pokud se budeme snažit rok dva, je to vzhledem k našim dispozicím v naprostém pořádku. Já jsem totiž doslova vymodlené dítě. Moje maminka podstoupila hormonální léčbu, která ovlivnila nejen její, ale i můj pozdější zdravotní stav. Všemu tomu ani nepřispělo špatné zhojení po operaci slepého střeva. Manželovi je už téměř čtyřicet, takže už má také své „nejlepší“ roky za sebou, zároveň trpěl od dětství lehčí formou astmatu. Prostě úplně „zdraví“ lidé.

Těhotenství se pojí s mnohými změnami, které žena během tohoto období prožívá. Některé těhotenské příznaky se projevují až v průběhu těhotenství, jiné se objevují již v úplném počátku. My se zaměříme na první těhotenské příznaky.

Velké nebezpečí chlamydií si uvědomuje v současnosti opravdu jen málokdo. Jde však přitom o nejrychleji narůstající infekci. Toto onemocnění sice nehrozí smrtí, ale zato dokáže způsobit mnoho vážných následků. Bakterie druhu chlamydie trachomatis jsou velmi záludné. Přežívají totiž uvnitř buněk, a proto je jejich diagnostikování velmi nesnadné, stejně tak i jejich léčba.  Záludnost spočívá také v tom, že příznaky tohoto onemocnění probíhají skrytě anebo s malými projevy, které jsou často pacientem přehlédnuty.

Doba jde dopředu mílovými kroky čímž se zvyšuje stres i nezdravý životní styl. Ať chceme nebo ne rychlost s jakou se dnes vše děje má na každého nějaký dopad a ženy nejsou výjimkou. Kvůli těmto faktorům a řadě dalších, má stále více žen potíže s početím dítěte a s těhotenstvím obecně. V dnešním článku tedy probereme možnou pomoc pro ženy, které jsou jinak zdravé a přesto mají potíž otěhotnět.

Neplodnost je velký problém dnešní doby, který řeší čím dál větší množství párů. Pokud víte, že původ obtíží je na vaší straně (ženy), tak pro vás máme několik zajímavých tipů, kterými můžete svoji schopnost otěhotnět podpořit.

Výrobci gravi testů se ve svých příbalových letácích holedbají spolehlivostí detekce těhotenství blížící se k 99-ti %. Uvádějí, že jsou schopni signalizovat těhotenství již po osmi dnech od oplodnění. Je tomu ale skutečně tak?

Zdá se mi, že dnešní doba je oproti minulosti jakási „otočená“. Dříve spousta párů náhle musela řešit situaci, že do „toho“ přišla ani pomalu nevěděla jak. (Samozřejmě, že moc dobře věděli, ale před ostatními…) Dnes je spíše situace taková, že když se konečně rozhodneme udělat ten zásadní životní krok, tak ono nám to pak najednou nějak nejde.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Tam na hrázi u rybníka

Tam na hrázi u rybníka

potkal mlynář kominíka.

Obejmuli se –

umazali se!

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi