Dnes slaví: Erika Zítra: Richard

Těhotenství se pojí s mnohými změnami, které žena během tohoto období prožívá. Některé těhotenské příznaky se projevují až v průběhu těhotenství, jiné se objevují již v úplném počátku. My se zaměříme na první těhotenské příznaky.

První příznaky těhotenství

Příznaky těhotenství jsou rozmanité a u každé ženy se projevují jinak. Jsou dokonce těhotné ženy, kterým se většina symptomů vyhne. Přesto si uvedeme několik příznaků těhotenství, které se u těhotných žen objevují nejdříve.

 

Těmi nejčastějšími jsou:

  • bolest prsou: Objevuje se velmi brzy po otěhotnění. Prsa jsou nateklá a citlivá a někdy dokonce i bolestivá. Mění se i barva bradavek. Ty jsou tmavší. Nevolnost: Většinou se dočtete, že jde o ranní nevolnosti. Jejich trvání se u žen liší stejně jako doba jejich trvání. U někoho přetrvávají i v druhém trimestru a objevují se nejen ráno. Změna chutí: Klasické jsou neobvyklé chutě, mnohdy i na pokrmy, které žena normálně nejí.
  • vynechání menstruace: Pro ženy, které těhotenství neplánují, je většinou vynechání periody prvním náznakem, že by mohly být těhotné.
  • nafouklé břicho: Někdy se zdá, jakoby se už objevovalo těhotenské bříško. V této době však žena nepřibírá na váze, ale je pouze nafouklá. To se po prvních týdnech těhotenství spraví.
  • časté močení: Projevem je i častější močení. Tento příznak zmizí a ve větší míře se objeví na konci těhotenství, kdy plod tlačí na močový měchýř.

Určení těhotenství

Těhotenské příznaky jsou dány hormonálními změnami. V krvi se více objevuje choriové gonadotropní hormony (HCG). Právě díky nim je možné odhalit těhotenství na základně volně prodávaných těhotenských testů. Ty jsou v současné době velmi spolehlivé, přesto se však na ně nedá spolehnout úplně. Jasnou odpověď na to, zda je žena těhotná či nikoliv, jí dá až gynekolog po vyšetření.

 

 

 

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Žába

Sedí žába v rákosí,

tahá myšku za vousy.

Myška  píská,

žába výská:

kuňky, kuňky, kuňk,

do vodičky žbluňk!

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi