Jste nastávající maminka a už předem se děsíte nocí s ukřičeným novorozencem v náručí? Nebo již máte svůj uzlíček štěstí v náručí a nevíte si rady s jeho bolavým bříškem? Rády byste svému broučkovi pomohly, ale nevíte jak na to? Nebojte se, řešení existuje. A to hned několik! V první řadě je třeba si uvědomit, jakým způsobem chcete proti kolice bojovat. Zda se spolehnete na preparáty sehnatelné v lékárně, nebo máte raději přírodní léčbu. Ne vždy je nutné miminku podávat léky (ať už chemické, či přírodní). Mnohdy stačí i manuální péče.
V 1. části našeho článku, Jak přežít porod aneb obavy mužů 1. část, jsme si řekli, co vše muže čeká prvních devět měsíců těhotenství. Kontroly, ultrazvuky, vyšetření, nakupování, zařizování, dokonce i náladovost a chutě těhotných žen. To vše se zvládnout dá a většina mužů to zvládá bravurně a nepřipouští si nic, dokud nenastane den D a oni mají jít k porodu... Jak přežít porod aneb obavy mužů 1. část
Dříve či později to čeká každého, kdo plánuje rodinu. Může to potkat i ty, co rodinu neplánují. Zkrátka jednou to přijde. Zjistíte, že čekáte přírůstek do rodiny. Pokud je to krok plánovaný, šok pro muže není skoro žádný. Hlava rodiny přijde z práce, políbí svou drahou polovičku a jde si odložit kabát. V tom přijde žena se slovy: „Miláčku sedni si, musím ti něco říci…“ Sečtělému muži ihned dojde co se děje a svou milou radostí obejme.
V druhém vydání vychází kniha Jsem těhotná, ne nemocná. Pro autorku to bylo vlastně takové třetí dítě v pořadí. První knižní a vlastně poslední, které bylo tak nějak spojeno s maminkovskými tématy. Jak vlastně vzniká taková kniha? České maminky ji ocení možná pro zkušenosti s českými luhy a háji. Všechno je prostě tuzemské. A někdy i stejně silné.
Sepíšu celý svůj příběh. V 18 letech jsem neplánovaně otěhotněla. Bohužel jsem byla dohnaná na interupci. Moje rodina mě utvrdila v tom, že bych si opravdu zničila život, že jsem mladá, že jsem si nic neužila a tak dále. Takže tahle část mého života skončila během 14 dnů. Jenže jsem v 19 letech potkala bývalého spolužáka ze základní školy, teda byl o třídu výše, takže on nevěděl, že já vůbec existuji, ale přitom já moc dobře věděla, že patřil mezi problémové žáky.
Většina nastávajících maminek by ráda rodila přirozeně. Někdy si ale miminko postaví hlavu a do poslední chvíle ji napíná svou polohou v bříšku. Kdy se dítě otáčí a zda mu v tom můžeme nějak pomoci, si dnes řekneme. Před vyzkoušením těchto postupů se poraďte se svým porodníkem.
Předem je třeba zmínit, že budoucí matka by měla v průběhu těhotenství jakékoli bolesti konzultovat se svým lékařem. Existuje celá řada bolestí, které provází v těhotenství každou budoucí matku. Již několik týdnů před porodem se mohou objevit bolesti. Bolesti jsou v tomto případě kontrakce čili stahy děložních svalů. Mohou se poprvé objevit dlouho před porodem, nikoli až těsně před ním.