Dnes slaví: --- Zítra: Bedřich

Doba jde dopředu mílovými kroky čímž se zvyšuje stres i nezdravý životní styl. Ať chceme nebo ne rychlost s jakou se dnes vše děje má na každého nějaký dopad a ženy nejsou výjimkou. Kvůli těmto faktorům a řadě dalších, má stále více žen potíže s početím dítěte a s těhotenstvím obecně. V dnešním článku tedy probereme možnou pomoc pro ženy, které jsou jinak zdravé a přesto mají potíž otěhotnět.

 

Co dělat před samotným snažením se o těhotenství?

Pročistěte vaše tělo. Přestaňte kouřit a pít. Prodělejte některou z očistných kůr, které z vašeho těla vyplaví toxiny a harmonizují pochody v těle. Pořiďte si Kyselinu listovou a užívejte ji pravidelně. Podporuje otěhotnění a následné udržení plodu v těhotenství.

Snažíme se, ale stále to nejde, co dělat?

Nikdo vám nedá 100% radu jak otěhotnět. Lékaři řekli, že jste v pořádku a máte tomu dát čas. Vy, ale odmítáte jen tak nečinně přihlížet tomu jak se nedaří. Sama můžete udělat řadu věcí, kterými si pomůžete k otěhotnění. Můžete, například, sledovat své plodné dny. Dnes je hned několik možností jak na to. Můžete si měřit bazální teplotu. Po celou délku cyklu se sleduje tělesná teplota, chce to sledovat alespoň dva až tři měsíce, ať můžete správně odhadnout kdy dochází k ovulaci. Tak tomu je u rtuťových teploměrů. Dnes je možnost zakoupit tzv. Cyklotest, který měří vaši tělesnou teplotu a hlídá vaše plodné dny za vás. Pokud nechcete toto podstupovat a zdá se vám to zdlouhavé, tak si můžete pořídit ovulační test, který funguje podobně jako test těhotenský test. Určí ovulaci pomocí zbarvených 

proužků. Jsou ale i testy, které zjišťují vaši ovulaci pomocí slin. K dostání jsou malé mikroskopy o velikosti rtěnky, které můžete mít neustále u sebe a kterými si můžete tento test provést kdykoli potřebujete. Výhodou je, jeho možné opakované použití.


Mohu dělat i něco jiného než jen testovat?

To samozřejmě můžete. Můžete například cvičit. Posilovat pánevní dno a tím i prokrvovat dělohu. Na internetu naleznete návody k tomuto posilování. U nás je paní Ludmila Mojžíšová známá  především svým cvičením pro ženy, pomocí kterého pomáhá ženám otěhotnět a celkově dát svůj organismus do pořádku. Její cvičení můžete sehnat na DVD a můžete pomocí něj cvičit v pohodlí domova, nebo si zajeďte do některého z center, kde tato cvičení provádějí.

Mimo cvičení a zjišťování plodných dnů můžete tělu pomoci i prostřednictvím bylinných extraktů a čajů, které pomáhají vyrovnávat hladiny hormonů v těle a tím pomáhají k početí. Těchto výrobků existuje celá řada od těch nejlevnějších až po ty dražší. V každém případě platí, že nesmíte mít na žádnou ze složek těchto extraktů a čajů alergii a zvýšenou pozornost byste měli věnovat svým nemocem. Jsou bylinky, které se k některým nemocem nedoporučuje užívat. V každém případě je to jeden z nepřirozenějších způsobů jak si pomoci sám.

Co se samotného sexu týče existují i speciální lubrikační gely, které pomáhají vytvořit v pochvě prostředí přívětivé pro spermie. Tím se prodlouží jejich životaschopnost a zvýší se šance na otěhotnění.

Co babské rady?

Babských rad je opravdu hodně. Když projdete internet naleznete řadu zaručených metod. Některé doporučují držet po sexu nohy co nejdéle nahoře, jiné doporučují zvláštní polohy při samotném sexu. Zkusit to můžete, ale neslibujte si od toho mnoho.

Nechte tomu čas, udělejte to co považujete za správné. Hlavně nezapomínejte, že nejdůležitější je vaše pohoda. Neupínejte se na těhotenství jako na svatý grál. Je to jen stav těla. Udělejte maximum pro své vědomí, že více už udělat sama nemůžete. Pokud je problém nezdravotního důvodu, pak je to stejně na přírodě, Bohu, osudu nebo náhodě. Říkejte tomu jak chcete. My Vám přejeme, aby ta šťastná ruka sáhla i na vás.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Zoubky

Čistím zoubky, řízy, řízy,  

ať jsou bílé jako břízy.  

Vpravo, vlevo, vpředu, vzadu,  

horní a pak dolní  řadu.  

Ať  jsou bílé jako sníh,  

ať má  každý radost z nich.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi