Dnes slaví: --- Zítra: Bedřich

Výrobci gravi testů se ve svých příbalových letácích holedbají spolehlivostí detekce těhotenství blížící se k 99-ti %. Uvádějí, že jsou schopni signalizovat těhotenství již po osmi dnech od oplodnění. Je tomu ale skutečně tak?

 

Předpokládám, že výše uvedené informace vychází z klinických studií, či testů na dobrovolnicích. Samozřejmě, že záleží i na vnějších podmínkách – test může být vadný z výroby, ne příliš ideálně s ním manipulujete apod.

Ve svém článku Jak se také stát těhulkou jste se mohli dočíst, že cesta k našemu miminku nebyla úplně hladká. Bohužel ani zjištění, že jsem skutečně těhotná, nebylo bez komplikací.

Termín otěhotnění se bohužel (či bohudík) kryl s oslavami svátků Vánočních. To je období návštěv, hodování a také popíjení. Tu svařáček pro zahřátí, tam vínko při příjemném večeru s přáteli či rodinou. A samozřejmě také oslava posledního dne v roce, která se prostě bez alkoholu neobejde. Pro jistotu jsem si tedy den před Silvestrem udělala těhotenský test. Ani mě nepřekvapilo, že je opět negativní. A tak jsem se mohla bujarým oslavám věnovat bez obav. Nebo ne? Asi v polovině ledna už mi bylo divné, že stále nic. Přitom předepsané léky měly cyklus zpravidelnit… Inu, vyrazila jsem pro další těhotenský test do lékárny. A ten byl – světe, div se – pozitivní. Ohromnou radost, nadšení a pocitu KONEČNĚ vystřídala obava. Nemohla jsem miminku přes Vánoce nějak ublížit?

Za nějaký čas jsme měli sraz se spolužáky ze střední školy. A protože jsme nyní ve věku, kdy většina z nás dostudovala, případně se vrátila ze zahraničí, či si již vybudovala příjemnou pracovní pozici, byla miminka jedním z hlavních témat. Překvapilo mne, že zkušenost s falešně negativním těhotenským testem má více jak polovina z bývalých spolužaček. Chápu, že každý člověk je originál a vymyslet nějakou jednoduchou a na manipulaci snadnou metodu, která by byla stoprocentní, zřejmě nelze. Ale to procento nezachycených těhotenství prvním testem mi připadá opravdu vysoké.

A jak jste na tom Vy? Máte podobnou zkušenost? Nebo některá z Vašich známých? Přispějte do diskuze.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Otakárek fenyklový

Předevčírem jsem vám venku málem šlápl na housenku. Koukla na mě, ruce v bok, řekla: Dál už ani krok. Já jsem housenáček Ota, jestli mě však tvoje bota nezašlápne omylem, brzy budu motýlem.

Tuze krásným, to ti povím, otakárkem fenyklovým.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi