Dnes slaví: Michaela Zítra: Vendelín

Výrobci gravi testů se ve svých příbalových letácích holedbají spolehlivostí detekce těhotenství blížící se k 99-ti %. Uvádějí, že jsou schopni signalizovat těhotenství již po osmi dnech od oplodnění. Je tomu ale skutečně tak?

 

Předpokládám, že výše uvedené informace vychází z klinických studií, či testů na dobrovolnicích. Samozřejmě, že záleží i na vnějších podmínkách – test může být vadný z výroby, ne příliš ideálně s ním manipulujete apod.

Ve svém článku Jak se také stát těhulkou jste se mohli dočíst, že cesta k našemu miminku nebyla úplně hladká. Bohužel ani zjištění, že jsem skutečně těhotná, nebylo bez komplikací.

Termín otěhotnění se bohužel (či bohudík) kryl s oslavami svátků Vánočních. To je období návštěv, hodování a také popíjení. Tu svařáček pro zahřátí, tam vínko při příjemném večeru s přáteli či rodinou. A samozřejmě také oslava posledního dne v roce, která se prostě bez alkoholu neobejde. Pro jistotu jsem si tedy den před Silvestrem udělala těhotenský test. Ani mě nepřekvapilo, že je opět negativní. A tak jsem se mohla bujarým oslavám věnovat bez obav. Nebo ne? Asi v polovině ledna už mi bylo divné, že stále nic. Přitom předepsané léky měly cyklus zpravidelnit… Inu, vyrazila jsem pro další těhotenský test do lékárny. A ten byl – světe, div se – pozitivní. Ohromnou radost, nadšení a pocitu KONEČNĚ vystřídala obava. Nemohla jsem miminku přes Vánoce nějak ublížit?

Za nějaký čas jsme měli sraz se spolužáky ze střední školy. A protože jsme nyní ve věku, kdy většina z nás dostudovala, případně se vrátila ze zahraničí, či si již vybudovala příjemnou pracovní pozici, byla miminka jedním z hlavních témat. Překvapilo mne, že zkušenost s falešně negativním těhotenským testem má více jak polovina z bývalých spolužaček. Chápu, že každý člověk je originál a vymyslet nějakou jednoduchou a na manipulaci snadnou metodu, která by byla stoprocentní, zřejmě nelze. Ale to procento nezachycených těhotenství prvním testem mi připadá opravdu vysoké.

A jak jste na tom Vy? Máte podobnou zkušenost? Nebo některá z Vašich známých? Přispějte do diskuze.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Kolovrátek

Vrní, vrní kolovrátek, zejtra bude velkej svátek, a pozítří ještě větší, naší Kačce metla svědčí.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi