Dnes slaví: --- Zítra: Bedřich

Je mi skoro třicet a mám krásného půlročního chlapečka, ale mohlo být vše jinak. Když jsme se s manželem rozhodli mít dítě, paní doktorka mi řekla, že pokud se budeme snažit rok dva, je to vzhledem k našim dispozicím v naprostém pořádku. Já jsem totiž doslova vymodlené dítě. Moje maminka podstoupila hormonální léčbu, která ovlivnila nejen její, ale i můj pozdější zdravotní stav. Všemu tomu ani nepřispělo špatné zhojení po operaci slepého střeva. Manželovi je už téměř čtyřicet, takže už má také své „nejlepší“ roky za sebou, zároveň trpěl od dětství lehčí formou astmatu. Prostě úplně „zdraví“ lidé.

 

Začala jsem hledat možné řešení

Úplnou náhodou jsem narazila na detoxikaci informačními preparáty. Rozhodli jsme se snahu o početí posunout až po detoxikaci nás obou. Po první návštěvě jsem byla mírně vyděšená, v organismu mi naměřili spoustu toxinů, živých i neživých, včetně borelie a manžel na tom nebyl o moc lépe. Začali jsme naši cestu za zdravým dítětem. Užívání preparátů není záležitostí týdne, je to vždy na delší dobu. Už po dvou měsících užívání došlo k odeznění mnoha jiných obtíží. Manžel přestal reagovat na všechny alergeny a poprvé volně dýchal. Mně odeznívaly migrény (poté zmizely úplně), zlepšil se cyklus, uklidnila jsem se. Začalo nám být prostě fajn. 

Vysadila jsem antikoncepci a chtěla se ještě dočistit od těchto chemikálií

Pak se mi jednou zpozdil cyklus, nic nového, ale tentokrát to mělo jiný, krásný důvod. Čekali jsme miminko. Vlastně jsme otěhotněli hned napoprvé. Podle doktorky jsme to neměli nikomu říkat. Možnost potratu do 14. týdne je vysoká. Já však měla absolutně ukázkové testy na všechno. Vše probíhalo jak podle učebnice. Nic mne nebolelo, nevěděla jsem, co jsou nevolnosti, otoky nohou, pálení žáhy, ani jiné další běžné těhotenské problémy. I v průběhu těhotenství jsem užívala vybrané preparáty, které mi dělaly dobře. To, jak bylo dobré se detoxikovat, ukázal i porod. Probíhal naprosto přirozeně, téměř bez bolestí, pokud budu počítat dobu od prasknutí vody po narození syna, trval 4 hodiny. Narodil se nám krásný chlapeček, který je úplně zdravý (nemá žádné alergie, ekzémy ani jiné dnes normální obtíže) a je i úžasně klidný. Vždy když na něj koukám, děkuji náhodě, že mne přivedla do cesty detoxikační medicínu. Zdraví je opravdu to nejcennější, co od nás mohl dostat.

Jak počít a porodit zdravé a spokojené dítě

V dnešní době se většina dětí rodí po zralé úvaze rodičů, kteří probírají, zda vše zvládnou po ekonomické a organizační stránce. Když se plánujících rodičů zeptáte, co je pro ně v tomto ohledu nejdůležitější, tak každý odpoví, aby dítě bylo zdravé. To je na prvním místě. Ale mnohem větší energie je často věnována výběru kočárku než vytvoření podmínek pro co nejlepší vznik a vývoj zdravého dítěte. V současné době ale není samozřejmé, že se děti rodí zdravé, naopak prudce vzrůstá počet alergických, ekzematických, hyperaktivních dětí, přibývá různých chronických problémů, a to často již v kojeneckém věku. Alergologické poradny jsou plné, na vyšetření se často čeká řadu měsíců. Můžou rodiče ovlivnit to, že dítě bude zdravé? Ano mohou, zvláště matky. 

Většina chronických onemocnění, zvláště v dětském věku, je způsobena různými poruchami imunity

Problémem často není slabá imunita, ale špatně řízená imunita. Taková alergie znamená, že imunita dítěte reaguje na věci, které pro něj nejsou nebezpečné. Co ale způsobuje stále větší počet poruch imunity? Je to stále se zvětšující počet různých toxinů. Na náš imunitní systém mají vliv toxiny z životního prostředí, které vdechujeme a jíme. Toxiny, které vznikají naším špatným metabolismem a změnou našeho jídelníčku oproti minulosti, a tím, jak jsou potraviny průmyslově upravovány. Velký podíl mají také emoční toxiny, které vznikají z různých nezvládnutých sociálních konfliktů. Důsledkem narušené imunity se v organismu zvyšuje počet různých latentních nákaz mikroorganismy, například oparovými viry, toxoplasmosou, které dále prohlubují další imunitní problémy a tělo zamořují svými mikrobiálními toxiny, které mají obrovský vliv nejen na imunitu, ale také na nervový systém a mohou být příčinou různých psychických poruch a mozkových dysfunkcí.

Dítě vzniká a vyvíjí se v lůně matky a bere si od ní vše, co potřebuje pro svůj růst, prožívá její emoce a její radosti i strachy. Bohužel si ale nebere jen to dobré, ale pokud matka má v sobě toxiny, předá je svému dítěti. Mohou to být nejenom různé chemické látky, těžké kovy, pesticidy, ale také přímo infekční ložiska různých mikroorganismů. Dochází tak k narušení přirozeného vývoje, často jsou narušena mozková centra řídící imunitní funkce. Příkladem takového toxinu je methylrtuť, kterou přijímáme hlavně v potravinách, zvláště v rybách bohatých na tuky. Zátěž rtutí a jejích sloučenin je vlivem průmyslu několikanásobná než v minulosti. Tyto toxiny jsou rozpustné v tucích a tím, jak je za život přijímáme, tak se ukládají do našeho těla a i v malých dávkách mají vliv na naše zdraví. Při těhotenství prostupují placentou a poškozují vyvíjející se nervový systém a může se narodit dítě s různými neuropsychickými poruchami. Podobně působí celá řada jiných toxinů. Jejich odstraněním můžeme ovlivnit, jestli naše dítě bude mít alergii, ekzém, astma nebo jiné onemocnění. V poslední době je často uváděno, že tyto nemoci mají genetický původ, a proto je těžké je vyléčit. Je pravda, že se dědí takzvaný sklon k atopii, tedy určitému druhu imunitního systému, který může reagovat podrážděně. Jestli ale imunitní systém tak opravdu reagovat bude a objeví se třeba ekzém, závisí na tom, zda odpovědné geny budou aktivovány epigenetickými procesy. A na to má obrovský vliv toxické zatížení. Stačí se podívat na statistiku. V 50. letech v České republice bylo alergických 10 % dětí, astma mělo 1 % dětí. Dnes je alergických už 35 % dětí a astmatiků je 10 %. 

Detoxikace před otěhotněním je důležitá nejenom pro zdravý vývoj dítěte, ale také pro hladký průběh těhotenství

Předčasné porody ztěžují start miminek do života. Jako jeden z hlavních mechanismů zde působí zánět, který negativně ovlivňuje plod, a ten pak spustí proces předčasného porodu. Nejčastější příčinou zánětu vaginy, dělohy a plodových obalů jsou infekce. Proto je před početím velmi důležitá detoxikace urogenitálního systému od infekcí a mikrobiálních ložisek. 

Často také je detoxikace proces, který může vyřešit problémy s otěhotněním

Dnes se udává, že až každý pátý pár má nějaké problémy s početím. Často stačí několik detoxikačních kúr a problém je vyřešen. Vzpomínám na jeden pár, kde žena měla první dítě z umělého otěhotnění. Po vybrání první kúry nadšeně volala, že to funguje, protože dostala menstruaci bez vyvolávající infekce. Za další měsíc se zklamaně ozvala, že účinky neměly dlouhého trvání, protože menstruace v termínu nepřišla. Vůbec ji nenapadlo, že je těhotná, protože si myslela, že je neplodná.

Po více než dvanáctiletých zkušenostech s metodou CIC – kontrolované a řízené detoxikace můžeme zodpovědně prohlásit, že je pro dítě a matku velmi přínosná. Máme ve své databázi spoustu krásných příběhů a spojuje je jedna věc a to jsou spokojené, psychicky vyrovnané a zdravé děti. Já sama mám tři děti, které za svůj život nepotřebovaly antibiotika, k lékaři chodíme pouze na preventivní prohlídky. Přesto, že dvě mají vrozený sklon k atopii, tak nemají žádné problémy.

Pokud Vás metoda CIC zaujala a chcete se dozvědět víc, navštivte naše stránky www.eccklub.cz, kde naleznete síť akreditovaných center, které se touto metodou zabývají. Na těchto stránkách si můžete přečíst bulletiny informační medicíny, kde najdete velké množství podrobných informací.

Mgr. Marie Vilánková

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Byla jedna babka

Byla jedna babka,

prodávala jabka.

Jedno bylo trpký

jako kozí bobky.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi