Dnes slaví: Igor Zítra: Olivie a Oliver

Vánoce nám skončily. Všichni (včetně našich dětí) jsme plní dojmů z prožitých svátků. Také ale zjišťujeme, že kalhoty se nám v pračce nějak srazily a do schodů funíme jako parní lokomotivy. Delší část zimy je teprve před námi, tak hurá ven užít si zimních dnů.

Momentálně nám sice počasí příliš nepřeje – do ideální zasněžené krajiny má pohled z okna opravdu daleko, ale to nás nemůže odradit. Je spousta aktivit, které lze v zimě ve sněhu nejen s dětmi provádět.

Nejjednodušší a finančně nejméně nákladné jsou procházky. Děti by měly chodit ven za každého počasí. Pokud je k tomu i napadený sníh, můžeme túru oživit: Co takhle postavit si sněhuláka. Neomezujte dětem jejich fantazie dospěláckými poučkami, že sněhulák má přece tělo ze tří koulí a místo nosu mrkev. Můžete s dětmi postavit Šreka, Kung-fu pandu, nebo co děti jen napadne. Můžeme také pomoci dětem vybudovat sněžný domeček.

Oblíbeným zimním sportem je v našich krajinách běžkování. S malými dětmi je nutné se obrnit trpělivostí a nepodcenit oblečení. Děti bývají většinou svéhlavé a vytrvalé a chtějí lyžovat a lyžovat a lyžovat. Pomalými krůčky se snaží osvojit si lyžařskou techniku. Rodič musí vytrvale dohlížet a snažit se nějak zahřát.

Finančně náročnější jsou pak sjezdovky. Úplným začátečníkům se vyplatí alespoň základní lekce v lyžařské škole. Děti na svahu bývají mnohem odvážnější než leckterý dospělý, proto je nutné na ně dávat obzvláště pozor a v žádném případě nepodcenit ochranné prvky.

Dětem se bude dozajista velice líbit snowtubing. O co se jedná? Na velké gumové duši sjíždíte připravenou dráhou z kopce dolů. Bez rozdílu věku se můžete na takovéto akci dosyta vyřádit.

Méně známým zato čím dál oblíbenějším sportem je snowkiting. Jedná se v podstatě o to, že se na prkně necháte pomocí draka táhnout větrem po zasněžené pláni. Zkušenější dokážou i různé skoky a další parádičky. U tohoto sportu je pro začátečníky bezpodmínečně nutný instruktor.

No, a když vás přestanou různé sportovní aktivity bavit, není nad to odreagovat se pořádnou koulovačkou. Tak konec lenošení a vyražme ven.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Šel zajíček brázdou

Šel zajíček brázdou,

měl kapsičku prázdnou.

Potkala ho Káča,

dala mu koláča.

Přidala mu čtyři groše,

aby koupil dětem kaše.

On si koupil tabáku,

i ty jeden lajdáku!

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi