Dnes slaví: Anežka Zítra: Kamil

Zná to každý, kdo kdy hlídal dítě (své, či cizí), vymyslet zajímavý a motivující program je mnohdy nadlidský úkol. Pojďme si představit pár zajímavých tipů, po jejichž přečtení se budete na další čas s dětmi těšit ještě více.

 

Je jasné, že dítě nejlépe zabavíte venku. Pokud máte ten luxus v podobě volné zahrady a solidního počasí, je vyhráno. Využití volného času venku je bohaté na možnosti. Navíc ho už od útlého věku můžete učit lásce k přírodě. Výborným nápadem je pěstování rostlinek. V případě malého prostoru můžete rostlinky pěstovat v igelitových pytlích.

Hlínu nasypete do igelitového pytle a uzavřete ho (např. sešívačkou). Dbejte na to, abyste hlínu rovnoměrně rozmístili po celém pytli. V místech, kam chcete zasadit sazeničky, vyřežte díry. Sazenice by měly být od sebe zhruba 30 cm. Pytel zalévejte klidně jen jednou za dva týdny, protože v pytli nemá voda kam odtékat a hrozí snadné hnití a plesnivění.

Stejně tak můžete dítě nechat pěstovat sazeničky přímo na zahradě. Snadnou rostlinkou na pěstování je třeba ředkvička a slunečnice!

Pokud nejste šťastnými majiteli zahrady, či nemáte blízko k žádnému pozemku, nezoufejte! Vydejte se na exkurzi! Děti milují objevování a prozkoumávání. A i mladší dítě přeci nemusí čekat na školní věk, aby podnikalo exkurze. Pozvěte na exkurzi více dětí s dospělými a podporujte v dětech různé úvahy: Čím se v zoo asi krmí želvy? Jak se pěstují v sádkách rybky? Různorodých míst na exkurzi je mnoho - zoo, továrny, nádraží, tiskárny, jeskyně, ...

Snažte se trávit co nejvíc času s vašimi dětmi, prospěje to nejen jim, ale také vám. Chvíle plné zábavy a her vás přenesou do dětských let, kdy jste ani neměla ponětí, co starosti vůbec znamenají.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

40 našich nejoblíbenějších

1. Antoši, máš kocoura na koši! Kocour spadne z koše, porazí Antoše!

2. Kadla, Kadla, z půdy spadla, natloukla si koleno o dubové poleno.

3. Petr, Petr, chytil metr, hnal Vořecha až do Lhoty, že mu koupí na kalhoty.

4. Antonín veze kmín, veze Káču na tragaču, posadil ji za komín.

5. Josefe, Josefe, koza běhá po lese! Josef za ní s tlustou holí, koza křičí, že to bolí!

6. Pavel, Pavel, do pekla zajel na bílém koni, čert ho tam honí.

7. Za naší stodolou Hnědka se pase: až se tam napase, potáhne zase.

8. Jedna, dvě, Honza jde, nese pytel mouky. Máma se raduje, že bude péct vdolky.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi