Dnes slaví: Igor Zítra: Olivie a Oliver

Určitě nebudeme přehánět, pokud řekneme, že si každý rodič myslí právě o svém potomkovi, že se jedná o to nejtalentovanější a nejchytřejší dítě pod sluncem. Pokud však do našich úvah pustíme trochu objektivnosti, může se stát, že i náš potomek bude v něčem vynikat. V těchto chvílích je nutný právě náš zásah, tedy zásah rodičů, kdy se ho budeme snažit v daném ohledu všemi způsoby podporovat.

 

Všímejte si detailů

Abyste mohli talent i u vašeho dítka co nejdříve objevit, určitě se zaměřte na různé detaily a činnosti, které rádo ve svém volném čase dělá. Baví ho rozpoznávat písmena? Věnujte se mu v tomto ohledu. Stejně tak ho podporujte, pokud ho zajímají čísla a chce se samo naučit počítat. Může se stát, že ho daný zájem brzy opustí a uznávaný spisovatel nebo matematik z něho nikdy nebude, ale když už nic, může mít ve škole v těchto ohledech před svými spolužáky výrazně navrch.

Sport jasně vede

Tam, kde se však talenty dětí podporují nejvíce, je oblast sportu. Jak by také ne, když každý rodič chce mít ze svého syna či dcery skvěle placenou sportovní hvězdu. Pokud si vaše dítko některý sport zamiluje, určitě mu ho dopřávejte a pokud zrovna nebude mít oficiální trénink, můžete s ním trénovat vy sami. Na druhou stranu je nutné respektovat i jeho žádosti. Mít doma bohatého fotbalistu je určitě skvělý sen, ale pokud dítě tíhne více k tenisu či hokeji, nechte ho. Rozhodnete-li za něj, určitě to není dobrá cesta. Nejenomže nerozvinete talent, který ho baví, ale nucením ho do jiné aktivity mu k ní vytvoříte velký odpor, což určitě také není dobré.

A pokud vaše dítě nemá talent na nic? Není třeba ztrácet hlavu, vždyť je to přece jenom dítě a to by se mělo při každé aktivitě hlavně bavit. Tak hoďte své sny za hlavu a věnujte se aktivitám, při kterých si oba dva užijete alespoň velkou fůru legrace a zábavy.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Mlsalové

Mlsalové z blízka, z dálky

chodí pro cukrové špalky.

Pro lízátka, pro cukrátka

mléčná,kyselá i sladká.

Pro suky i karamelky

do cukrárny paní včelky.

Pozor, ať tu dobrotu

nevysypeš z kornoutu.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi