Dnes slaví: Ctirad Zítra: Drahoslav

Jste nastávající maminka a už předem se děsíte nocí s ukřičeným novorozencem v náručí? Nebo již máte svůj uzlíček štěstí v náručí a nevíte si rady s jeho bolavým bříškem? Rády byste svému broučkovi pomohly, ale nevíte jak na to? Nebojte se, řešení existuje. A to hned několik! V první řadě je třeba si uvědomit, jakým způsobem chcete proti kolice bojovat. Zda se spolehnete na preparáty sehnatelné v lékárně, nebo máte raději přírodní léčbu. Ne vždy je nutné miminku podávat léky (ať už chemické, či přírodní). Mnohdy stačí i manuální péče.

V 1. části našeho článku, Jak přežít porod aneb obavy mužů 1. část, jsme si řekli, co vše muže čeká prvních devět měsíců těhotenství. Kontroly, ultrazvuky, vyšetření, nakupování, zařizování, dokonce i náladovost a chutě těhotných žen. To vše se zvládnout dá a většina mužů to zvládá bravurně a nepřipouští si nic, dokud nenastane den D a oni mají jít k porodu... Jak přežít porod aneb obavy mužů 1. část

Dříve či později to čeká každého, kdo plánuje rodinu. Může to potkat i ty, co rodinu neplánují. Zkrátka jednou to přijde. Zjistíte, že čekáte přírůstek do rodiny. Pokud je to krok plánovaný, šok pro muže není skoro žádný. Hlava rodiny přijde z práce, políbí svou drahou polovičku a jde si odložit kabát. V tom přijde žena se slovy: „Miláčku sedni si, musím ti něco říci…“ Sečtělému muži ihned dojde co se děje a svou milou radostí obejme.

Jsem těhotná, ne nemocnáV druhém vydání vychází kniha Jsem těhotná, ne nemocná. Pro autorku to bylo vlastně takové třetí dítě v pořadí. První knižní a vlastně poslední, které bylo tak nějak spojeno s maminkovskými tématy. Jak vlastně vzniká taková kniha? České maminky ji ocení možná pro zkušenosti s českými luhy a háji. Všechno je prostě tuzemské. A někdy i stejně silné.

těhotenstvíSepíšu celý svůj příběh. V 18 letech jsem neplánovaně otěhotněla. Bohužel jsem byla dohnaná na interupci. Moje rodina mě utvrdila v tom, že bych si opravdu zničila život, že jsem mladá, že jsem si nic neužila a tak dále. Takže tahle část mého života skončila během 14 dnů. Jenže jsem v 19 letech potkala bývalého spolužáka ze základní školy, teda byl o třídu výše, takže on nevěděl, že já vůbec existuji, ale přitom já moc dobře věděla, že patřil mezi problémové žáky.

Známé a rozšířené jsou u nás „dárky do kolébky“ pro novorozené miminko. Neměla by však dárek dostat i jeho vyčerpaná maminka? Jde o uznávanou tradici nebo o výmysl? Chtěly byste nějakou tu pozornost dostat? A jaké dárky jsou vlastně vhodné?

Ten, kdo nazval nevolnost termínem "Ranní nevolnost", by zasloužil být v tom alespoň rok v kuse. Pak by zjistil, že nevolnost může být prakticky kdykoli a v 99 % případů zrovna v době, kdy to nejméně potřebujeme, rozhodně to není ráno. No uznejte, Ranní nevolnost a vám je zle o půlnoci. Aby to bylo jednodušší, tak to lékaři ještě dělí na další dvě části. 

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Skákaly opice

Skákaly opice

okolo měsíce.

Plivaly si na záda,

že prý je to paráda.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi