Dnes slaví: Nela Zítra: Blažej

Jste nastávající maminka a už předem se děsíte nocí s ukřičeným novorozencem v náručí? Nebo již máte svůj uzlíček štěstí v náručí a nevíte si rady s jeho bolavým bříškem? Rády byste svému broučkovi pomohly, ale nevíte jak na to? Nebojte se, řešení existuje. A to hned několik! V první řadě je třeba si uvědomit, jakým způsobem chcete proti kolice bojovat. Zda se spolehnete na preparáty sehnatelné v lékárně, nebo máte raději přírodní léčbu. Ne vždy je nutné miminku podávat léky (ať už chemické, či přírodní). Mnohdy stačí i manuální péče.

V 1. části našeho článku, Jak přežít porod aneb obavy mužů 1. část, jsme si řekli, co vše muže čeká prvních devět měsíců těhotenství. Kontroly, ultrazvuky, vyšetření, nakupování, zařizování, dokonce i náladovost a chutě těhotných žen. To vše se zvládnout dá a většina mužů to zvládá bravurně a nepřipouští si nic, dokud nenastane den D a oni mají jít k porodu... Jak přežít porod aneb obavy mužů 1. část

Dříve či později to čeká každého, kdo plánuje rodinu. Může to potkat i ty, co rodinu neplánují. Zkrátka jednou to přijde. Zjistíte, že čekáte přírůstek do rodiny. Pokud je to krok plánovaný, šok pro muže není skoro žádný. Hlava rodiny přijde z práce, políbí svou drahou polovičku a jde si odložit kabát. V tom přijde žena se slovy: „Miláčku sedni si, musím ti něco říci…“ Sečtělému muži ihned dojde co se děje a svou milou radostí obejme.

Jsem těhotná, ne nemocnáV druhém vydání vychází kniha Jsem těhotná, ne nemocná. Pro autorku to bylo vlastně takové třetí dítě v pořadí. První knižní a vlastně poslední, které bylo tak nějak spojeno s maminkovskými tématy. Jak vlastně vzniká taková kniha? České maminky ji ocení možná pro zkušenosti s českými luhy a háji. Všechno je prostě tuzemské. A někdy i stejně silné.

těhotenstvíSepíšu celý svůj příběh. V 18 letech jsem neplánovaně otěhotněla. Bohužel jsem byla dohnaná na interupci. Moje rodina mě utvrdila v tom, že bych si opravdu zničila život, že jsem mladá, že jsem si nic neužila a tak dále. Takže tahle část mého života skončila během 14 dnů. Jenže jsem v 19 letech potkala bývalého spolužáka ze základní školy, teda byl o třídu výše, takže on nevěděl, že já vůbec existuji, ale přitom já moc dobře věděla, že patřil mezi problémové žáky.

Známé a rozšířené jsou u nás „dárky do kolébky“ pro novorozené miminko. Neměla by však dárek dostat i jeho vyčerpaná maminka? Jde o uznávanou tradici nebo o výmysl? Chtěly byste nějakou tu pozornost dostat? A jaké dárky jsou vlastně vhodné?

Ten, kdo nazval nevolnost termínem "Ranní nevolnost", by zasloužil být v tom alespoň rok v kuse. Pak by zjistil, že nevolnost může být prakticky kdykoli a v 99 % případů zrovna v době, kdy to nejméně potřebujeme, rozhodně to není ráno. No uznejte, Ranní nevolnost a vám je zle o půlnoci. Aby to bylo jednodušší, tak to lékaři ještě dělí na další dvě části. 

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Módní přehlídka

Opice dnes pořádají malou módní přehlídku.

Pro prasátka, která mají dlouhou chvíli ve chlívku.

Sukně maxi, sukně mini,

sukně midi s volány,

jako správné manekýny

opičky se uklání.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi