Dnes slaví: Nela Zítra: Blažej

S blížícím se koncem těhotenství a očekávaným porodem jsem byla trochu nervózní, neboť jsem patřila mezi skupinu přibližně 3 % maminek, jejichž miminko zaujímá polohu tzv. koncem pánevním. Jak jsem se mezi spoustou článků a informací na internetu dozvěděla, jde o polohu sice přirozenou, nicméně zahrnující v sobě vyšší riziko v případě spontánního, přirozeného porodu. Děti, které jsou tedy v bříšku otočeny hlavičkou nahoru, se prostě povětšinou rodí císařským řezem. A to kvůli minimalizaci zdravotních komplikací v průběhu porodu, při kterém vykoukne napřed zadeček, zadeček s nožičkou a poté zbytek tělíčka s hlavičkou.

Během I. trimestru trápí novopečené maminky lecjaké neduhy spojené s jejich stavem – ranní nevolnosti, zvracení, pálení žáhy nebo citlivost ňader. Do kolonky těhotenských nevolností některé z nich řadí i nadměrnou tvorbu slin, tzv. ptyalismus.

Dobrý den. Jsem sice muž a na vaši stránku jsem narazil přes svoji kamarádku, ale i já bych se chtěl podělit o svůj příběh, který ovšem není se šťastným koncem. Narodil jsem se v Rusku v hl. městě. Když mi bylo 10 let, moji rodiče a já jsme se přestěhovaly do Česka. Nastoupil jsem do základní školy a pomalu se zdokonaloval v českém jazyce. Pomáhala mi s tím moje nová spolužačka, do které jsem se na první pohled zahleděl.

Uvažujete o miminku? Jste těhotná? Víte, že funkce štítné žlázy má vliv nejen na vás, ale i na zdraví plodu? Obecné informace o štítné žláze a jejích onemocněních jste si mohli přečíst v minulém článku – Štítná žláza-malý motýl s velkým významem. Tentokrát se zaměříme na bližší informace pro těhotné, kojící a miminka.

Čím více informací lékař má, tím lépe pro miminko i budoucí maminku. Některé informace jsou nadmíru důležité. 

Nejen v těhotenství ale i po porodu se mohou objevit hemoroidy. Pro většinu lidí dosti intimní a bolestivý problém. Na toto onemocnění se doporučují sedací koupele z dubové kůry. V šestinedělí toto není doporučováno, právě naopak, koupele jsou zakázány. Nezoufejte.

stetoskopNa počátku těhotenství se dost často objevuje slabé krvácení. Jakékoli krvácení je nutné konzultovat s ošetřujícím lékařem.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Vlk

Vlk sedí v rokli,

uši mu zmokly.

Vyšel on na vršek,

aby mu oschly.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi