Dnes slaví: Igor Zítra: Olivie a Oliver

Klidný Buddha na dobrou nocSvět, ve kterém si můžete pohrát s fantazií, vplout jemně a s pořádně rozjitřenou představivostí do pohádky. A dospělí, nebo i starší děti se mohou potěšit závěrečnými meditacemi, které vás uvedou do fiktivních světů uvolnění, nechají ochutnat pocity a prožitky – třeba v kouzelné relaxační zahradě.

Někdy se zdá, že když jste v úzkých, prostor mě vyslyší a nabídne pomoc. Pošle mi do cesty člověka, který poradí, pomůže nebo moji situaci vyřeší. Nedá se na to spoléhat, život vyžaduje nasazení. I Kryštofa jsem dostala do života, aby mě udržoval v bdělosti.“ A mnohým rodičům poslal prostor do cesty tuto knížku. Silná dávka odvahy, moudrosti a odhodlání vydržet absolutní vyčerpanou beznaděj, kterou s sebou často nese život s dítětem s ADHD. A často takové chvíle zažívají i rodiče dětí bez této poruchy. Je to přirozená součást mateřství, v němž dnes jsou ženy vystaveny stresu samoty, dokonalosti, přísných očí ostatních a… mnohdy nulového pochopení a pomoci.

Skoro mě mrzí, že tahle knížka nemá plyšový obal. Nebo nějakou hezkou látkovou vazbu, která by z ní udělala i na dotek příjemný polštářek, mazlíka do postele. Nejenže pohádky a příběhy v ní jsou protkané meditativní sugestivitou, jsou to roztomilé obrázky, které zaujmou dospělé svou jednoduchostí a děti z nich budou pak úplně nadšené, ale to MP3! K tomu nemám slov. Zvolit pro načtení Naďu Konvalinkovou bylo správným tahem. Její medově hebký hlas je jako stvořený, rázem se i dospělí stávají ospalými dětmi a vydávají se s ní a kouzelnou lucernou doprostřed příběhů… ve kterých…

Taková malá chvilka psychologie, Junga, šamanismu a všeobjímající únavy... Návrat duše. Není vůbec samozřejmé, že naše duše je tady celistvá. Cítíte se bez zbytku šťastní a naplnění? Pak možná ano, ale je až alarmující, jak často ordinace psychologů a psychiatrů plní lidé s pocitem ztráty, necelistvosti, ztraceného smyslu života.

Znáte kuchařky, do kterých se vracíte jen proto, abyste se kochali obrázky a představami? No tak tahle je za prvé dobrý malý tip na dárek – protože ji schováte doslova do kapsy… a za druhé má při ní člověk právě tenhle pocit. Sliny se mu sbíhají a těší se na chvíli, kdy se mu do ruky dostane opravdu dozrálé mango, sladký ananas, české borůvky z lesa, sladké na dálku voňavé jahody nebo pevné a šťavnaté vůní naplněné švestky. Koláčky s kořením, s lahodnou svěží želatinou – když je navíc citronová s meduňkou – je to neuvěřitelné, co tohle s člověkem, který rád mlsá udělá.

MUDr. David Frej je jedním z autorů několika knih o biologickém rytmu lidského organismu, o chronickém zánětu a nyní i o tom, co se vším úzce souvisí – se zažíváním a střevy. Nejenže tu sídlí imunita, ale také naše emoční centrum, právem nazývají autoři střeva „druhým mozkem“. A popravdě, až si tuto knihu od Jiřího Kuchaře a MUDr. Davida Freje, přečtete, začnete na své zažívání hledět jako na hýčkáníhodného miláčka.

 

Myslím, že při četbě této knihy si nejvíce ze všeho bude mlsat vaše tělo. Vaše duše. Protože srovnat potřeby těla po třicátém roku života s tím, jak ještě chceme „mlsat“ není vždycky tak jednoduché. O tři tyto knihy si můžete nyní zasoutěžit! Očima čtenářky: Pochopila jsem, že žiji už v jiném těle, než když mi bylo dvacet. A začala jsem své tělo milovat ještě víc. Je v něm totiž historie, je v něm něco, zač ho můžete pochválit, zač si ho cenit. Například pro nás, maminky, to je fakt, že nám tělo umožnilo počít a porodit děti. Čí tělo by to dokázalo? Není to samo o sobě tak obrovský výkon, že bychom za něj měly svému tělu denně děkovat?

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Spinky Spinky

Spinky, spinky, spinky linky,

posílám ti dvě pusinky.

Od maminky, od tatínka,

ať náš brouček pěkně spinká!

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi