Dnes slaví: Igor Zítra: Olivie a Oliver

Klidný Buddha na dobrou nocSvět, ve kterém si můžete pohrát s fantazií, vplout jemně a s pořádně rozjitřenou představivostí do pohádky. A dospělí, nebo i starší děti se mohou potěšit závěrečnými meditacemi, které vás uvedou do fiktivních světů uvolnění, nechají ochutnat pocity a prožitky – třeba v kouzelné relaxační zahradě.

Nebo se naučíte si hezky a správně přát štěstí a dárečky pro své kamarády. Naučíte se tak soucítění a laskavosti.

Meditace a „praktická“ část knihy je nejlepší!

Kdo hledá pohádky, najde. Najde krásné, na buddhistických příbězích postavené události ze světa dětí, lidí, zvířátek, které chytí za srdce. S hlavními hrdiny budete prožívat dobré i zlé, budete šťastni, i zoufale nešťastni a všude bude nějaké moudré slovo, které ty lidské „neduhy duše“ bude umět vyléčit a postavit všechno na pravou míru. Závist i zlobu, i obyčejnou nevědomost, která ubližuje, aniž bychom si to uvědomovali. Nebo strach, který má tak velké oči!

A přesně to děti potřebují prožívat v pohádkách, aby si ty teoretické znalosti osvojili a někdy, když by náhodou došlo v životě na podobnou situaci, si vybavily slova, že „moudrý člověk ví, že….“ A pak už je jedno, jestli se jim to v oušku zafixuje maminčiným hlasem, nebo hlasem paní Nadi Konvalinkové. Přiložené CD s MP3 nahrávkou je totiž měkkým sametovým dílem a já musím přiznat, že moje slabost pro audioknihy dostala jednoznačnou favoritku v ženské kategorii. Pro pohádky nelze najít nikoho lepšího! Usínalo se mi rychle, přerychle, takže fakt, že tu najdete 18 pohádek zdaleka nezaručuje pouhých 18 večerů s pohádkou, když si vezmete, že u každé pohádky třikrát usnete, sem tam usnete i bez pohádky, tak máte čtvrt roku s Klidným Buddhou na dobrou noc.

Meditační a relaxační pohádky jsou užitečným fenoménem

Je to sice trochu smutné, když si na přebalu knihy přečtete o tom, že dnešní stresující doba vyžaduje takovéto pohádky, ale co se dá dělat. Doufáme, že si děti život v této době vybraly samy, stejně jako my naše vlastní dětství. A svět kolem nezměníme, takže musíme si přiznat, že naučit se zvládat stres je velmi důležité jak pro dospělé, tak bohužel nyní i pro děti. Nátlak doby je obrovský a právě tyto pohádky jsou krásnou možností, jak se večer před spaním plně uvolnit a nechat se unášet tak silným fenoménem, jako jsou speciálně psané, čtené a zpodobněné pohádky. Krásné obrázky v knize, které uvolňují dětskou fantazii, nebo cokoliv dalšího. Každé dítě, každý člověk si tu najde to své.

Já sama jsem knížku, či spíše přiložené CD s namluvenou nahrávkou, používala i k něžnému rannímu buzení dětí.  Takže lze říci, že to je nádherná kniha, jejíž použití skrývá mnoho, mnoho možností. Určitě přijdete i na nějaké další!

O autorovi: Dharmachari Nagaraja je více než dvacet let praktikujícím buddhistou, vedl centrum v Londýně a nyní v Glasgow, kde pracuje také jako psychoterapeut. Je autorem mnoha knih a objevil se nejen v rádiových pořadech, ale také v pořadu Nebe a země na BB1.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2018, www.synergiepublishing.com

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Ježčí ukolébavka

Ježeček ježatý,

se třemi ježčaty

seděli za vrátky,

říkali si pohádky.

Jedna stála jablíčko

a ta druhá půl,

ty se taky, Janičko,

do postýlky skul.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi