Dnes slaví: Igor Zítra: Olivie a Oliver

Myslím, že při četbě této knihy si nejvíce ze všeho bude mlsat vaše tělo. Vaše duše. Protože srovnat potřeby těla po třicátém roku života s tím, jak ještě chceme „mlsat“ není vždycky tak jednoduché. O tři tyto knihy si můžete nyní zasoutěžit! Očima čtenářky: Pochopila jsem, že žiji už v jiném těle, než když mi bylo dvacet. A začala jsem své tělo milovat ještě víc. Je v něm totiž historie, je v něm něco, zač ho můžete pochválit, zač si ho cenit. Například pro nás, maminky, to je fakt, že nám tělo umožnilo počít a porodit děti. Čí tělo by to dokázalo? Není to samo o sobě tak obrovský výkon, že bychom za něj měly svému tělu denně děkovat?

 

No ale s tímhle vším posléze přichází problém, který je možná příčinou všech TLUSTÝCH PROBLÉMŮ.

Ono se přibývání na váze jen tak nevyhneme. Tělo někdy po 25. nebo 30. roku věku začne fungovat jinak. Mění se jeho potřeby. Už netřeba připravovat všechno na mateřství a těhotenství, ale začne nám třeba klesat tuk v těle. Neusazuje se spíše nahoře, ne fakt prsa už nevyrostou, ale klesá dolů, do oblasti břicha, boků… Mění se metabolismus, mění se také situace se svaly, s kostmi. Autorky tu rozebírají lidské, a především ženské tělo, z hlediska jednotlivých dekád (desetiletí) a tak se postupně dostanete až ke čtyřicítce, sedmdesátce a tak dál… no a no, když všechno, tak všechno  - až do vysokého stáří.

KNIHA JE NÁVODEM

Najdete tu komplexní šestitýdenní cvičební program, jídelníčky, nákupní lístky a vše koncipováno tak, že vás to navede k intuitivnímu vytváření dalšího jídelníčku a programů cvičení už automaticky dál. Kdo je na toto vysazen, bude považovat tuto knihu za dokonalý analytický návod.

Kdo ne, může se jen inspirovat. Ono tu najdete i mnoho zbořených mýtů.

Kdybych tedy měla vybrat ukázku z myšlenky, která mě v knize nejvíce zaujala, pak je to ta o jídle. Spíše o strukturování jídla. Dá se to aplikovat  na jakýkoliv jídelní styl, nemusíte ani držet dietu, ale pro mne třeba nesnídání, nesvačinkování a 4 hodinový odstup alespoň 2x denně byl tím, co mi minimálně velice ulehčilo na trávení, ulehčilo s problémy s žaludkem i týravým hladem. Že se to odrazilo i na kilech, píšu jako bonus.

„Nadlidsky elegantní Joanna Lumley říká, že dost často nesnídá, jelikož má pocit, že když brzy ráno dodá tělu potravu, to potom začne chtít jíst více a více. „Zjistila jsem, že je lepší žaludek neprobouzet, protože pokud bych si dala velkou snídani, měla bych chuť na svačinku v 11 hodin a potom na oběd o třech chodech, pak odpolední sušenku při čaji a nakonec enormní večeři,“ říká herečka.

Další, kdo stojí v popředí bitvy o nesnídání, je ladná Liz Hurley s tvrzením, že svoji figuru si udržuje díky tomu, že ráno pije jen horkou vodu a občas espreso a jediné jídlo v jejím dni je večeře.

Někteří vědci podporují koncept přeskakování snídaně s tím, že její vynechání může znamenat méně zkonzumovaných kalorií, ne více. Němečtí vědci srovnali příjem potravy 280 obézních dospělých lidí a 100 dospělých lidí normální váhy. Účastníci byli požádáni, aby zaznamenávali všechno, co sní během dvou týdnů. U obou skupin velká snídaně prostě jenom přidala na kaloriích, které do sebe za den dostali. Ať už jedli snídani, nebo ne, nemělo to žádný vliv na příjem kalorií ve zbývajících částech dne. Jinými slovy to není vždy tak, že by velká snídaně byla vykompenzována menšími porcemi jídla přes den. Na Cornellově univerzitě bylo provedeno několik studií, které dodaly váhu argumentu, že zřeknutí se snídaně nemusí být nutně špatné – může pomoci hmotnost shodit, nikoli nabrat.“

O autorkách:

Peta Bee je reportérkou v oblasti zdraví a cvičení. Píše pro The Times, Sunday Times a Irish Examiner. Je editorkou v Athletics Weekly a Running Monthly. Díky svému vzdělání ve sportovní vědě a výživě ráda ověřuje v praxi nejnovější vědecké trendy. Její práce získala mnoho cen, je dvojnásobnou držitelkou výroční ceny pro novináře na volné noze od Medical Journalist's Association. Objevuje se často v televizi a rádiu a je autorkou nebo spoluatorkou sedmi knih včetně Fast Exercise, bestselleru z roku 2014, který napsala společně s Dr. Michaelem Mosleyem a The Ice Diet.

Dr. Sarah Schenker je registrovanou výživovou poradkyní v oboru výživy a akreditací pro poradenství ve stravování sportovců. Je členkou British Dietetic Association, The Nutrition Society a The Association for Nutrition. Sarah byla přispěvatelkou do bestselleru Fast Diet Recipe Book a pravidelně píše do novin a časopisů jako Daily Mail, Top Santé, Reveal a Glamour. Objevuje se v pořadech jako This Morning, Watchdog a na BBC rádiu. Také pracovala jak výživový poradce pro několik fotbalových klubů Premier League.

Vydalo nakladatelství IFP Publishing, www.ifp-publishing.cz, 2016 

http://www.ifp-publishing.cz/products/nestarnouci-telo/

 


Soutěž: Napište nám příběh Vašeho hubnutí.

Co Vás k tomu donutilo? Co Vás motivovalo? Kolik se vám povedlo zhubnout? Jakou jste držel/a dietu? Vrátily se Vám kila zpět, nebo jste si svou postavu udržel/a? Cvičil/a jste nebo stačila jen jen změna stravování?

Zajímají nás Vaše zkušenosti! Vaše příběhy nám můžete zasílat na emailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 20. 1. 2017 do půlnoci.

Soutěž řídí Pravidla soutěží na Nejenmaminkam.cz. Každý, kdo zašle soutěžní příběh, vyjadřuje svůj souhlas s nimi. 

 

Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR - Soutěže.cz a na Websoutěže.cz

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Vařila myšička kašičku

 

Vařila myšička kašičku na zeleném rendlíčku.
Tomu dala, tomu víc, tomu málo, tomu nic.
A ten maličký utíkal do komůrky a tam se napapal.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi