Dnes slaví: Otýlie Zítra: Zdislava

Skoro mě mrzí, že tahle knížka nemá plyšový obal. Nebo nějakou hezkou látkovou vazbu, která by z ní udělala i na dotek příjemný polštářek, mazlíka do postele. Nejenže pohádky a příběhy v ní jsou protkané meditativní sugestivitou, jsou to roztomilé obrázky, které zaujmou dospělé svou jednoduchostí a děti z nich budou pak úplně nadšené, ale to MP3! K tomu nemám slov. Zvolit pro načtení Naďu Konvalinkovou bylo správným tahem. Její medově hebký hlas je jako stvořený, rázem se i dospělí stávají ospalými dětmi a vydávají se s ní a kouzelnou lucernou doprostřed příběhů… ve kterých…

Nové pohádky kouzelné lucerny… pokud neusnete, tak zažijete příhody, které se v mnohém podobají reálnému životu, ale ne všechny během svého dětství (bohudík někdy) zažijeme. Tady díky sugestivnímu vyprávění, které vás vtahuje do děje, udržuje v pozornosti a nabízí vám i fyzické vjemy, se dostanete do situací, v nichž je nutno se vyrovnat se změnou, posměchem, s nutností někomu pomoci. A po příběhu se v krátkých afirmacích, či spíše poučeních, můžete s dětmi shrnout právě prožité, případně si popovídat i o životních situacích, pokud jste je zažili…

Ale ty příběhy… posuďte sami:

„Zavři oči a představ si, že skáčeš jako žabka po kouzelné louce. Pohybuješ se úplně lehce, jako bys to dělal celý život. Ale jak je to možné? Zkusíš to zjistit? Vezmi svou kouzelnou lucernu a vydej se na tajuplnou cestu. Uvidíme, kam tě dnes večer zavede.

Cítíš se jako obyčejně, jen máš nesmírně skákavé nohy. Skok! přes kopeček, skok! přes potok, skok! přes keřík. Stala se z tebe žába? Nestala. Ale počkej – co to je. Když se podíváš dolů, vidíš, že máš opravdu žabí nohy….“

Tak a je to. Jste žabkou. A jindy budete zazimovávat zvířátka, prolétnete se na bublinách anebo na statku nakráčíte na soutěž zvířecích talentů. Taky zastoupíte zvířecího pana doktora. Tak různorodé příběhy! Je těžké z nich vybrat ten nejlepší. Ten totiž bude mít každý asi jiný – přesně podle svého.

Máte málo?

Jestli to je pořád málo, tak prozradím, že na konci knihy je ještě pár příběhů, které jsou vyloženě představovacím vyprávěním o tom, jak se cítí strom, kůň nebo mazlený králíček. Po krk v jejich kůži. Celá duše zaplavená tím pocitem, všemi smysly se dostáváte do situace, která je popisována.

V tuhle chvíli zapomínám, že to je kniha pro děti a prosím prosím… tyhle závěrečné minipříběhy si beru pro sebe!!!

A poprvé pociťuji, jaké to je, když se duše a psychika zcela uvolní do fiktivní situace prožívané jen v hlavě…

Autoři: Anne Civardi, Joyce Dunbar, Kate Petty, Karen Wallance s předmluvou Davida Fontany: všichni se podíleli i na předchozích knihách s tímto tématem a jejich záliba v plném prožívání příběhů, mýtech a bájích, je znát na každém řádku. Toto je už jejich druhá kniha s kouzelnou  lucernou v pořadí, první byla Kouzelná lucerna.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2018, www.synergiepublishing.com

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Brouček

Je to říkanka pro batolátka s ukazováním a využitím ručiček i předloktí. Je trochu morbidní, ale dětem se vždycky moc líbila – už několika generacím v naší rodině.

A já brouček sekal souček, usek jsem si paleček.

Šel jsem k panu doktorovi, aby mně dal páseček.

A pan doktor povídal: " Cos to broučku udělal! "

A já brouček sekal souček, ceeeeeeelý jsem se posekal.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi