Dnes slaví: Anežka Zítra: Kamil

Více než sto let stará trať mezi Jindřichovým Hradcem a Novou Bystřicí je ideálním místem aktivního odpočinku. Můžeme se zde při jízdě vláčkem kochat malebnou krajinou zvanou Trojmezí. Tento název kraj získal za dávných časů kvůli zde hraničícím třem zemím: Čechám, Moravě a Rakousům.

 

Na zastávkách se už dlouho před příjezdem vlaku scházejí turisté, fotografové a další nadšenci, kteří touží na své aparáty zachytit již přijíždějící vlak. Před příjezdem si každý opatří tu pravou – tvrdou jízdenku do vlaku a přikoupí obvykle i nějaký ten vzpomínkový předmět, ať už je to magnet na ledničku s vyobrazenou parní lokomotivou, anebo hrníček na ranní kávu, či pohlednice z cest s tím správným – vlakovým motivem.

40km/h klidné jízdy

 

Vláček projíždějící krajinu si to šine až 40kilometrovou rychlostí po své úzkokolejné dráze tažen starodávnou parní lokomotivkou Resitou. Ta byla odkoupena z Rumunska, kde sloužila původně jako důlní vlak. Vláček má jak jídelní vůz, tak odkrytý vagonek, ze kterého se dobře fotografuje za jízdy, v soupravě jsou však řazeny převážně vagony kryté.

 

Baví děti i dospělé

Děti i dospělí jsou cestou unešeni, když pozorují, jak se do parní lokomotivy doplňuje voda a uhlí, které zajistí dostatek pohonných látek – v tomto případě páry. V jídelním voze neobdržíte pouze vybranou krmi dle vlastní chuti, ale i pamětní razítka na pohlednice, případně na ruku nebo čelo. Do posledního vagonu soupravy si sportu chtiví turisté mohou naložit svá kola a pokračovat pak v jízdě na vlastní pohon. Vláčkem se můžete samozřejmě vydat klidně ještě týž den na zpáteční cestu.

 

Fotografování na zastávkách

Na každé delší zastávce anebo při přepřahání lokomotivy na konečné vybíhají z vlaku nadšení fotografové, kteří snímají všechny zajímavé okamžiky anebo poutavé výjevy z okolní krajiny. Zkrátka pořád se něco děje a neustále je třeba zachycovat krásné vzpomínky na tento výlet. Díky houkání a malebným oblakům kouře má jízda nádech téměř pohádkový.

 

 

Výchozí bod

Ať už však pojedete vlakem, autem anebo autobusem, doporučujeme zvolit Jindřichův Hradec jako výchozí bod, ze kterého se pak můžete vydat prakticky kterýmkoli směrem Českou Kanadou za dobrodružstvím. Jezdí se tu v létě i v zimě a krajina má svůj půvab za jakéhokoli ročního období.  

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Leze, leze brouk

Leze, leze brouk,

vítr do něj fouk.

Převalil se na záda,

třepe, třepe nohama.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi