Dnes slaví: Igor Zítra: Olivie a Oliver

Již třetím rokem jsme proměnili jedno neratovické sídliště v závodní trať pro děti. Každý rok totiž pořádáme Neratovické cyklohrátky, které si mohou odjet děti od 2 do 10 let. Jak a proč závod vznikl, jsme si psali již u prvního ročníku v článku Neratovické cyklohrátky - aneb jak máma plní sen svým dětem. Letos jsme se do toho obuli trochu víc a jak to dopadlo se můžete přesvědčit sami.

V sobotu 3. 12. 2016 od 8. Hodin ráno pořádal SK Shotokan Neratovice Mikulášský turnaj. Akce se odehrála v tělocvičnách 3. ZŠ školy za účasti cca 120 dětí při 14 turnajových kategoriích. Děti z oddílů A, B, C a D, již věděly, co se na ně chystá a pečlivě se připravovaly na svoje turnaje. Menší děti, které navštěvují přípravku, si musely v průběhu prvních tří měsíců zasloužit mít kimono a dostat se k účasti na tomto turnaji. S menšími, či většími obtížemi to zvládly všechny děti a tak se turnaje mohli zúčastnit chlapci i dívky již od 4 let.

Šestnáctý ročník Noci s Andersenem se bude konat 1. dubna 2016 na více než 1500 registrovaných místech po celé Evropě a ve vzdálenějších zemích, třeba v Austrálii. V České republice se bude nocovat na více než 1200 místech. Tématem letošního ročníku je 180. výročí napsání pohádky Malá mořská víla. Audiotéka se tuto akci rozhodla podpořit natočením pohádky Hanse Christiana Andersena do podoby audioknihy. I když nebudete ani na jednom z míst, můžete se zúčastnit Noci s Andersenem i v pohodlí domova právě poslechem audioknihy s hlasem Ladislava Freje.

GaudeamusNejen maturanti se mohou podívat na veletrh vzdělávání Gaudeamus, který se bude konat na pražském výstavišti PVA. Tento veletrh je zaměřen na všechny věkové kategorie. Obsáhne vzdělávání od středního až po vysokoškolské. Na své si přijdou i lidé, kteří se věnují celoživotnímu vzdělávání nebo chtějí studovat na tzv. univerzitě třetího věku.

 

Jeden z největších českých festivalů Benátská noc letos změnil název – po zkrácení se jmenuje pouze Benátská, ale rozhodně se nemění tradiční hvězdné obsazení festivalu! Do sportovního areálu v libereckém Vesci od 25. do 27. července dorazí například finští HIM nebo legendární slovenská kapela Team. V pátek tam v čele s Pal'em Haberou odehraje jediné letošní festivalové vystoupení.

Ačkoliv čas dovolených je ještě daleko, přesto už mnohé rodiny pokukují po různých zájezdech, především potom těch, kam mohou vzít zcela zdarma svého potomka. Na jednu stranu to může být z hlediska financí velmi výhodné, ale při druhém pohledu je nutné se zamyslet nad tím, zda váš potomek cestu skutečně zvládne. Ano, jsou děti, které dokážou hodinu i dvě bez problémů sedět, ale jsou i takové, které nevydrží v klidu  ani pár minut. Pro takové dítě může být cestování noční můrou.

 

 

 

Zatímco v létě hrají hlavní roli radovánky u vody, zima je přímo stvořená na dovádění ve sněhu. A proto jakmile bílý poprašek napadne, je ideální s vaší ratolestí vyrazit ven, jelikož existuje spousta možností, které se dají v zimě dělat. Je to třeba sáňkování, koulování či stavění sněhuláků. Mnoho lidí samozřejmě využívá zimního období k tomu, aby vyrazili na dovolenou. A jsou to právě zimní pobyty, které jsou v posledních letech velmi oblíbené a mnoho rodin je má raději než dovolené letní. Často se samozřejmě jedná o milovníky lyžování.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Šel zajíček brázdou

Šel zajíček brázdou,

měl kapsičku prázdnou.

Potkala ho Káča,

dala mu koláča.

Přidala mu čtyři groše,

aby koupil dětem kaše.

On si koupil tabáku,

i ty jeden lajdáku!

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi