Dnes slaví: Igor Zítra: Olivie a Oliver

Již třetím rokem jsme proměnili jedno neratovické sídliště v závodní trať pro děti. Každý rok totiž pořádáme Neratovické cyklohrátky, které si mohou odjet děti od 2 do 10 let. Jak a proč závod vznikl, jsme si psali již u prvního ročníku v článku Neratovické cyklohrátky - aneb jak máma plní sen svým dětem. Letos jsme se do toho obuli trochu víc a jak to dopadlo se můžete přesvědčit sami.

Nevyzpytatelné počasí

Letos si s námi počasí trochu hrálo a do poslední chvíle nebylo jasné, zda se závod uskuteční. Ze zkušeností z minulých ročníků jsme posunuli termín Neratovických cyklohátek na 1. 9. 2018. Konec léta je přece ještě pořád horký. Termín jsme navrhli někdy na jaře a léto bylo, až úmorně, parné. Poslední týden před závody, kdy finišovalo kompletování cen, roznášení letáků, plakátů, poslední organizační změny, se počasí zhoršilo a my ještě v sobotu ráno 3 hodiny před startem nevěděli zda v dešti akci konat nebo ne. S napětím jsme sledovali Aladina a jiné radary. Většina pořadatelů již přijela a nám se začal zaplňovat byt. Rozsekla to trenérka boxu, z Respect Boxing clubu, Magda, když prohlásila, že nám na Aladina kašle, že to bude a basta. Pro ty, co nevědí, Aladin je aplikace na sledování počasí a podle Aladina mělo pršet až do pondělí…

Všechno zlé je pro něco dobré

Když si Magda objednala pěkné počasí, tak jsme se do toho všichni pustili. Za deště jsme šli na místo závodu a začali chystat trať, svážet posezení, chystat stánky a vše připravovat. Okolo nás i v tom dešti kroužily děti a ujišťovaly se, že akce bude. Přestože registrace do závodu začínala až ve 12:30 a my měli zpoždění, od 12 hodin se kolem scházeli lidé. Nabízeli nám pomoc se stavbou stanů, nebo rozmístěním lavic. Nikomu nevadilo malé zpoždění. Všichni to se zájmem sledovali. 12:30 jsme spustili registraci, při které se zapsalo 70 dětí. Chápete to? I přes to počasí, na malém městském sídlišti, se nám povedlo vytáhnout tolik dětí od počítačů, tabletů, telefonů a dát jim jedno parádní odpoledne. Celkem se na akci sešlo na 200 lidí.

Lokální akce chce co nejvíce místních sponzorů

Od prvního ročníku spolupracujeme s místní opravnou kol Cykloik, kde nám věří a rádi nás podpoří, stejně jako místní pizzerie U Anity, která se postarala ceny pro vítěze i přes změnu majitele. Každý rok nám místní restaurace Koupák zapůjčí své stoly a lavice, aby si měli všichni kam sednout. Letos jsme chtěli do akce zapojit více místních firem. Oslovili jsme tedy místní továrnu Spolana a.s. a obchodní řetězec Lídl. Tři měsíce čekání domlouvání a plánování se vyplatily a my tak mohli všem dětem, které se přihlásily a jejich sourozencům dát drobnosti, které si odnesly domů i když nevyhrály. Nejen to. Letos, právě díky Lídlu, jsme mohly všem dětem zajistit i občerstvení zdarma, takže si všechny děti mohly na sídlišti opéct buřta a zkrátit si tím čekání, než na ně v závodu dojde řada. Děti se zvědavostí okukovaly boxerský pytel a boxery Tomáše s Patrikem, kteří přišli, pod vedení Magdy Přibylové z místního Respect boxing clubu, udělat malou exhibici a dětem ukázat, že box vůbec nemusí být krvavá jatka, ale může to být zábava. Věříme, že příští rok za pojíme více místních firem.

Nejen místní pomáhají

Když člověk pořádá akci pro děti, nesmí spoléhat jen na místní, proto jsme opět oslovili i přespolní firmy. Každý rok se snažíme závod posunout někam dál. Letos jsme se dohodli s internetovým obchodem Poháry Bauer a pro vítěze všech kategorií jsme získaly krásné tematické trofeje a medaile. Oslovila nás společnost Bite Gaming s nabídkou drobností pro děti, po kterých se jen zaprášilo.  Mezi hlavní sponzory hlavních cen se zapojila i firma K+B, která věnovala elektroniku, Lego stavebnice a zapojila se do grafické úpravy a tisku letáků a plakátů.  Vzhledem k povaze toho, co dělám a jak miluji knihy, jsem nemohla nechat akci bez knížek a dohodou jsme získali pro děti knihy z nakladatelství Knížata. Stejně tak jsme rozdali časopisy od Českých drah a jiných nakladatelů, kteří nám poslali časopisy na minulé ročníky a zbylo z nich.

Bezpečnost

Čekání si děti mohly ukrátit také u stánku organizace BESIP, která nás již druhým rokem podporuje a akce se zúčastní. Letos jsme stánek BESIPU, kvůli počasí, museli schovat pod stan. Protože jsme mistři improvizace, použili jsme k tomu stan, který nám daroval internetový obchod Expodům.cz. Stánek se tam v pohodě vešel a ještě zbylo místo na děti, které se chtěly schovat před deštěm. Děti si tak mohly vyplnit dopravní testy a odnést si odměnu. V rámci bezpečnosti jsme se letos domluvili s místní nemocnicí ALMEDA na kompletaci lékárničky, pro ošetření úrazů. Úraz jsme zaznamenali jen jeden, skončil mašličkami na bradě.

Nikdy nevíte, kolik lidí do toho půjde

Svatá pravda. Každý rok oslovujeme stále stejnou partu lidí. Stane se, že ten dostane směnu navíc, někdo omarodí, někomu posunuli dovolenou. Stále nás zůstává to tvrdé jádro, co to vedeme a naštěstí se vždy najdou lidé, kteří mohou nahradit ty, kteří odpadli. Tak jsme letos přišli o moderátora a přišel k nám bez přípravy Jan Horník, který to dal s přehledem. Letos poprvé si organizaci takové akce vyzkoušeli i závodníci z rally týmu ASEK, kteří se chopili startovních vlajek a stopek a vzali si na starost tu nejdůležitější funkci. Měření času a vyhodnocení výsledků. Myslím, že jim to šlo skvěle a budeme doufat, že příští rok se s nimi opět uvidíme. Je super, že i po všech peripeticíh se na akci pořád těšíme a plánujeme další, když ta aktuální ještě neskončila.

Fotografové, ti těžký život maj

Napsal jeden z fotografů k fotce, kde jeho kolega klečí v louži plné vody a fotí děti, které přes tu louži projíždějí. Vlastně ani nevím, kdo si to užíval víc. Zda děti, nebo fotografové, ale bez ohledu na počasí a louže, výsledné fotky stojí za to. Navíc jsme letos připravili program i pro dospělé a tak se mohli podívat na to, co fotografové Zdeněk Faltýn a Vladimír Gajdošík fotí, když zrovna nefotí děti v dešti na kolech.

Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!

Teď si na 3 měsíce oddechneme, abychom už od ledna zase začali oslovovat sponzory, rozjeli kampaň na sociálních sítích a přesvědčili místní, že návštěva této akce bude jejich děti bavit, něco se naučí, a i když nevyhrají, něco si odnesou.

 

Všechny informace o Neratovických cyklohrátkách  naleznete na stránkách Cyklohratky.cz

Kompletní fotogalerie naleznete na Facebookových stránkách:

https://www.facebook.com/pg/cyklohratky/photos/?tab=album&album_id=674394282918111

https://www.facebook.com/pg/cyklohratky/photos/?tab=album&album_id=674354412922098

 

Děkujeme všem sponzorům, dobrovolníkům rodičům i dětem.


Akci podporují

     
 Poháry Bauer        Asek
 

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Šel zajíček brázdou

Šel zajíček brázdou,

měl kapsičku prázdnou.

Potkala ho Káča,

dala mu koláča.

Přidala mu čtyři groše,

aby koupil dětem kaše.

On si koupil tabáku,

i ty jeden lajdáku!

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi