Dnes slaví: Bernard Zítra: Johana

Nedávno jsme vás seznámili s občanským sdružením Andělé bez křídel, kde jsme vám ukázali, co vše jsou maminky zdravých dětí schopné udělat pro ty maminky a děti, které to štěstí nemají a mají dítě s hendikepem. Když se mě Klára Hozáková opatrně ptala, jestli bych jim napsala následující článek, tak jsem s radostí kývla. Samozřejmě bych raději tyto články nepsala vůbec, to by znamenalo, že nejsou třeba a děti jsou zdravé. Není v mých silách pomoci všem, ale mohu pomoci alespoň těm, o kterých vím, že pomoc potřebují, stejně jako vy.

Vozík jako sen

Někdy i maličkost stačí k velkému ulehčení života nejen nemocného dítěte, ale i jeho rodiny. A když ta pomoc splní jedno velké přání, je to radost o to větší na všech stranách. V tomto případě si Mirečka Němcová přeje speciální vozík za kolo, aby mohla jezdit s rodinou na výlety i jinak než na invalidním vozíku.  

Proč potřebuje Mirečka vozík?

Mirečka se narodila v Bzenci u Hodonína, dne 29.6. 2004. Dnes je jí tedy 9 let. Od narození se potýká s celou řadou postižení, které se slévají v jedno velké. Mirečka má těžkou psychomotorickou retardaci s vývojovou vadou mozku mikrocefalií. Mikrocefalie je vývojová vada, při které se zastaví růst mozku, většinou i růst hlavy jako takové. Bývá průvodním jevem dalších postižení a přímo je ovlivňuje. Pokud neroste dítěti mozek, nemá možnost se dále rozpínat a vytvářet nové neuronové spoje, které v podstatě ovládají to, co umíme, a to, co děláme. Mimo tyto, už tak dost vážné, diagnózy má Mirečka i dětskou mozkovou obrnu (spastickou formu) a k tomu všemu i epilepsii. 

Vlivem všech těchto diagnóz musí být Mirečka pod neustálým dohledem svých rodičů, Olinky a Mirka, kteří se o ni starají 24 hodin denně. Mirečka prodělala dvě operace dolních končetin, kde měla štěpy z pánve a prodloužení šlach, což  by jí mělo usnadnit pohyb, ale nevyléčí ji to. Pravděpodobně to nebyly poslední zákroky, které musela podstoupit.  

Rodina Mirečky dělá co může

O Mirečku se s láskou a největší péči starají rodiče Olinka a Mirek, ale i sestry Michalka a Andrejka. Ti všichni jsou nesmírně šťastní za každý malý krůček, každý malý pokrok, který Mirečka udělá. Abyste rozuměli, tak každý sebemenší krůček je pro Mirečku nesmírně fyzicky namáhavý a vyčerpávající. Z toho důvodu se většinou jedná opravdu jen o malé krůčky jednou za čas. Mirečka svůj boj nevzdává a nepolevuje v něm, naopak bojuje, co jí síly stačí. 

Vozík – jedna věc, která může změnit život k lepšímu více lidem najednou

Když síly dojdou, jsou tu rodiče, aby pomohli. Rádi jezdí na výlety, ale s klasickým invalidním vozíkem se mohou pohybovat jen autem. Vozík za kolo umožní Mirečce jezdit s rodinou na výlety i po cyklostezkách a jinam, než se dostanou automobilem. Změna prostředí a okolí je pro Mirečku hodně motivující. Ráda objevuje nové věci kolem sebe a stimuluje ji to k dalším pokrokům. Navíc to přispívá i k její integraci nejen v rodině, ale i s jinými lidmi, kteří se s nimi rádi na nějaký výlet vydají. 

 

Jak můžete Mirečce pomoci?

Občanské sdružení Andělé bez křídel pořádá pro Mirečku veřejnou dražbu předmětů darovaných lidmi, kteří chtějí pomoci. Věci jsou zakoupeny nebo ručně vyráběny.

Tato dražba potrvá do 29. května do 20:00 na Facebooku. Poté budou všem zaslány instrukce k placení. Jakmile se všechny peníze po ukončení dražby sejdou na účtu sdružení, to zaplatí vozík a Andělé jej předají Mirečce a její rodině. 

Aukci naleznete na tomto odkazu: http://www.facebook.com/events/611686465510904

Pokud se nemůžete zúčastnit v dražbě, můžete zaslat finanční dar na číslo účtu občanského sdružení. Toto konto je transparentní a můžete si tak ověřit, jak je s penězi naloženo.

Číslo účtu je : 2800405769/2010 (Fio banka)

Kolik stojí vozík za kolo?

Vozík Kozlík MAX stojí u výrobce 41 500,- Kč. Výrobce se rozhodl poskytnout na tento vozík slevu a cena po jejím odečtení bude 39 425,- Kč. 

Pokud nemůžete pomoci finančně, můžete článek alespoň sdílet a informovat ostatní. I to je pomoc a neméně důležitá než peníze.  

Všem zúčastněným děkujeme. 


 

Občanské sdružení Andělé bez křídel vzniklo díky pár odvážným maminkám, kterým nebylo lhostejné, že jiné maminky mají děti nemocné a strádají. Andělé bez křídel organizují sbírky víček z PET lahví, finanční sbírky, sbírky materiální pomoci, dražby předmětů pro děti s hendikepem a jejich rodiny, pro předčasně narozené děti a jejich maminky, děti v kojeneckých ústavech, Klokánky a mnoho dalších. 

Více jsme o Andělích bez křídel psali v minulém článku.

Internetové stránky sdružení naleznete na této adrese: http://andelebezkridel.webnode.cz/

Facebookové stránky jsou zde: http://www.facebook.com/pages/And%C4%9Bl%C3%A9-bez-k%C5%99%C3%ADdel-os/614189951931040?fref=ts

Aktivní skupinu odkud se vše organizuje naleznete na tomto odkazu: http://www.facebook.com/groups/510361188977861/?fref=ts

Číslo účtu je : 2800405769/2010 (Fio banka)

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Měníme plínku

Dáme čistou plínečku,

ulevíme zadečku.

On si bude sedět v suchu

a my můžem dělat: "juchú".

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi