Dnes slaví: Igor Zítra: Olivie a Oliver

Ve zprávách TV Nova byla již několikrát uveřejněna reportáž o mamince a jejím chlapečkovi, kterého provázela smůla ještě před narozením. Reportáž mě velmi citově zasáhla, o to víc, že jsem sama maminkou malého chlapečka. Rozhodla jsem se mamince a jejímu kloučkovi také pomoci.

 

Tím chlapečkem je Daniel Trdla z Jablonce nad Nisou. Jeho maminka Petra Trdlová byla ve 24.týdnu těhotenství, když se jí stala autonehoda. Vinou nezodpovědného řidiče, který ji naboural, se jí navždy změnil život.

Začala mít kontrakce a byla hospitalizována pro začínající porod. Lékařům se ho povedlo oddálit ještě o 14 dní, pak začala miminku špatně fungovat placenta. Danielek se narodil ve 28. tt s váhou 990g císařským řezem. Zatímco ostatním maminkám nosili miminka na kojení, prožívala paní Petra nekonečné hodiny strachu o to své. Zpráva z neonatologie nakonec zněla, že je Daneček životaschopný, zatím dýchá sám, ale pravděpodobně ho budou muset zaintubovat. Tak se i stalo. Ale druhý den ho lékaři extubovali a to se ukázalo být osudovou chybou. Kdyby zůstal pár dní zaintubován, mohl být bez následků. Poté Daniel zkolaboval, praskly mu obě plíce naráz, nastalo prudké krvácení do plic a multiorgánové selhání. O hodinu později si Petra vyslechla,že je Daniel ve velmi kritickém stavu, museli resuscitovat a do hodiny musí počítat s nejhorším. Na otázku, zda má alespoň nějakou naději, jí lékaři odpověděli, že bohužel ne. I kdyby se z toho dostal, jakmile by se mozek znovu okysličil, přišlo by velké krvácení do mozku, které by mělo fatální následky. Je na maximálních dávkách resuscitačních léků, nic ho nebolí, dávají mu velké dávky opiátů, ale víc pro něj nemohou udělat.

 

Daneček se ale ukázal jako velký bojovník. Jako zázrakem se začal jeho stav zlepšovat. Po týdnu se objevily další velké krize, ale i ty zvládnul. Bohužel , po dalších vyšetřeních se zjistilo, že má Daniel těžce poškozený mozek, s velkou pravděpodobností mozkové obrny. Téměř po čtyřech měsících byl Daniel konečně ve stavu schopném k propuštění domů. Ale jeho pobyty v nemocnici tím neskončily. Překonal zápal plic, potíže se srdcem, k obrně se přidala ještě těžká epilepsie. K tomu všemu ještě rodinu opustil tatínek Danečka. Maminka Petra tak zůstala na vše sama.

S příjmem cca 9.000,- Kč měsíčně je pro Petru nemožné zajistit běžné potřeby rodiny a nákladnou léčbu, na kterou pojišťovny přispívají minimálně. Již se podařilo získat nějaké peníze na léčení díky reportážím TV Nova a jejím divákům. Také díky občanskému sdružení Conamen (www.conamen.cz), pod jehož záštitou je případ Trdlových. Díky příspěvkům všech dárců mohlo dojít k uhrazení poplatků za pobyt v nemocnici, ke koupi speciálního stolu pro cvičení (10.000kč) a dalších zdravotních pomůcek, rehabilitační pobyt v léčebném zařízení Jánské Lázně Vesna (52.000kč), ke speciálnímu rehabilitačnímu pobytu na Slovensku v zařízení Adeli- Piešťany (90.000 kč na 14 dní a není hrazen pojišťovnou). Zejména díky rehabilitaci se zdravotní stav Danečka významně zlepšil.

Nyní roční Daniel je momentálně ve stabilizovaném stavu, udělal velké pokroky. Rozhýbal se, povolily se mu obrnou ztuhlé ručičky a nožičky, lépe drží hlavičku, otáčí se na bříško a snaží se o plazení. Co se týče léčby a rehabilitací, pomůžou k tomu, aby Daneček nebyl odkázán v dospělosti na pomoc svého okolí a mohl být částečně samostatný např. chodit a hýbat ručičkama.

Pokud ani vám není Danielkův osud lhostejný, můžete poslat libovolnou částku na :

Danečkův účet 888 000 87/5500

Ne každý je v situaci, kdy může pomoci finančně a přesto by rád pomohl. Sbírejte víčka z pet lahví! Nasbíraná víčka si následně vykoupí firma na zpracování plastů a tím získá Daniel další finanční prostředky k léčbě. Nejenže pomůžete malému chlapečkovi ke zlepšení zdravotního stavu, ale ulehčíte i částečně životnímu prostředí, protože plastová víčka neskončí v odpadu. Víčka můžete zasílat na adresu: Petra Trdlová, Pražská 53, Jablonec nad Nisou 46601

Děkujeme všem, kteří pomohou. 


Občanské sdružení CONAMEN, o.s. vzniklo za hlavním účelem podporovat hendikepované občany, především však děti, kteří při vstupu do života potřebují podporu nás druhých, zdravých občanů. Cílem organizace je pomáhat dětem s mozkovou obrnou a epilepsií.

(více o sdružení a komu pomáhá se můžete dočíst na www.conamen.cz

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Kde je myška?

Kde je myška, tam je kočka,

běží kočka, běží myš.

Myslíš si, že myška počká,

až ji, kočko, sníš?

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.cz



Joomla Extensions powered by Joobi