Dnes slaví: Igor Zítra: Olivie a Oliver

Jsou rodiče, kteří mají štěstí ve zdravých dětech. Jsou mezi námi i rodiče, kteří to štěstí každým dnem ztrácejí vinou nemoci, kterou nemají možnost moc ovlivnit. Jednou z těchto nemocí je i svalová dystrofie Duchenneova typu, kterou trpí Honzík Hořínek.

Tato nemoc se projevuje v drtivé většině pouze u chlapců, kterým postupně ochabuje svalstvo. Prognóza těchto dětí je v této době bohužel jediná a tou je smrt. Bohužel na tuto nemoc není v dnešní době žádný lék a tak se nemoc „daří“ jen zpomalovat. Děti s touto nemocí končí nejpozději kolem 13 let na invalidním vozíku a umírají mezi 20 a 30 lety na zástavu srdce nebo plicní nedostatečnost.Honzík Hořínek

Honzík se narodil 19.11.2004 a nikdo tehdy netušil, jak jeho život změní životy nejen jeho rodiny, ale i mnoha lidem kolem. Z počátku se Honzík vyvíjel jako každé jiné mimino. Později se začal opožďovat v motorickém vývoji a mezi druhým a třetím rokem byli rozdíly mezi ním a jeho vrstevníky patrné. Prodělal řadu hospitalizací než se přišlo na pravou příčinu potíží a v březnu roku 2008 byla Honzíkovi diagnostikována svalová atrofie Duchenneova typu.

Jak jsem psala na začátku, na tuto nemoc neexistuje efektivní léčba, která by vývoj nemoci zvrátila, či zastavila. Naděje, ale stále zůstává pro tisíce rodin takto nemocných dětí. Honzíkovi rodiče dělají maximum nejen pro Honzíka, ale i pro jeho brášku Martínka, který celou situaci také vnímá. V současné chvíli je Honzíkovi sedm let. Po docházce do školky pro postižené děti nastoupil do základní školy Kociánka a daří se mu tam. V tuto dobu je více méně upoutaný k invalidnímu vozíku a s obtížemi stojí. O možnost chůze tyto děti postupně přicházejí a to se bohužel děje i Honzíkovi.

Honzíkovi rodiče se perou nejen s nemocí, ale i osudem, velmi statečně. S Honzíkem testují nové léky, které by mohly pomoci nemoc zmírnit. Některé léky, jako je Protandim, se u nás koupit nedají a proto je objednávají z USA. Řadu terapií a přístrojů pro ně potřebných hradí ze svého. Ne vše naše pojišťovny hradí a péče o takto nemocné dítě je nákladná. I proto zřídili Honzíkovi rodiče veřejný účet kam mohou lidí s dobrý srdcem zasílat finanční pomoc na léky, rehabilitace či pomůcky. Tato pomoc je určena přímo Honzíkovi a o jejím využití jsou na jejich webových stránkách podrobné informace.

Honzovi rodiče si zaslouží vyzdvihnout a chlapsky „poplácat po ramenou“. Nejen, že toho pro Honzíka dělají tolik, ještě se s oběma chlapci účastní různých sportovních aktivit, které zdolávají pomocí speciálního vozíku. Takto se táta Michal a Honzík účastní i maratonových běhů, například Prague Hervis ½ Maratonu, který se koná každoročně na jaře. Celá rodina tak podniká spoustu aktivit i přes nepřízeň zdraví a osudu.

Rodina Hořínkových je jasnou ukázkou toho, že život se má prožívat a ne přežívat. Pokud chcete můžete i Vy pomoci Honzíkovi zasláním finanční částky na níže uvedený účet, případně jinou pomocí dohodnutou přímo s jeho rodiči.


Číslo účtu pro pomoc: 670100–2201509208/6210

Webové stránky: http://www.honza.horinek.cz

Facebook:

http://www.facebook.com/pages/Honza-Hořínek/261894837181222

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Šel zajíček brázdou

Šel zajíček brázdou,

měl kapsičku prázdnou.

Potkala ho Káča,

dala mu koláča.

Přidala mu čtyři groše,

aby koupil dětem kaše.

On si koupil tabáku,

i ty jeden lajdáku!

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi