Dnes slaví: Igor Zítra: Olivie a Oliver

Ne každý má to štěstí být zdravý, ale každému můžeme trochu pomoci. Dnes Vám představíme malou bojovnici Justýnku, které můžete pomoci sbíráním víček z PET lahví.

 Justýna je 3letá holčička, u které byl v 10.měsících diagnostikován Williams-beuren syndrom. Jde o genetickou vadu - řadí se mezi mikrodeleční syndromy na 7.chromozonu chybí asi 20 genu. Díky tomu má Justýnka spousty zdravotních problémů.

V tuto chvíli má Justýnka diagnostikováno:

Středně těžkou mentální retardaci, Centrální hypotonický syndrom, Srostlé předloketní kosti na pravé ruce, hyperkalcémii, astigmatismus, zúženou plícnici, hypothyreozu, nefrokalcinosu, hyperakusis, špatné postavení zubů a další věci k tomu.

K centrální hypotonii, cvičí Vojtovu metodu. Vzhledem ke svému postižení se chodit naučila před 3mi měsíci, ale pořád je ještě co pilovat. Stále neujde delší vzdálenosti a velmi brzo se unaví.

Má synostozu pravé ruky, zatím bez operace, čeká se až vyroste. musela se naučit jíst druhou rukou, což je v jejím stavu nemyslitelné. Justýnku trápí citlivý sluch. Na některé zvuky reaguje tak, že si zacpává uši nebo pláče.

Justýnka je celodenně na plenách, potřebuje pomoci s oblékáním, jídlem, prostě se vším. Mentálně odpovídá maximálně na 13-14.měsícům. Na tak malou holčičku až až starostí, ale Justýna je usměvavé sluníčko. Miluje hudbu, zvukové hračky a skoro každého.

Moc jí pomáhá pobyt ve stacionáři, její dvě úžasné asistentky a terapeutky na rehabku, ergo, logo, a hipoterapii. Do budoucna přibude ještě muzikoterapie.

Justýnce velmi pomáhají i její bráškové Oliver, který ji opatruje a mladší bráška Sebastian, který jí škádlí a motivuje …

 

Nikdy se člověk nesmíří s tím, že má postižené dítě. Ale… Musí se s tím naučit žít. Za nic na světe bych ji nevyměnila, je to moje "malá lady Williamsová"

Maminka Justýnky

 

Redakce doplňuje:

Osobní asistence s jednou asistentkou ve školce pro Justýnky stojí na půl roku 30tisíc korun. Justýnka potřebuje asistentku i na odpoledne k rehabilitacím. Již v dopisu od její maminky je zřejmé, že Justýnka musí podstupovat řadu terapií a ty všechny stojí hodně peněz. Vzhledem k tomu, že je Justýnčina maminka na děti sama a dávky od státu vše nepokryjí jsme se rozhodli připojit k akci, která probíhá na Facebooku. Akci Malé kulaté pro Justýnku pořádá jedna z jejich osobních asistentek, protože s ní chce být i nadále a chce pomoci mamince aby si to mohla dovolit. Smutné a zároveň krásné na tomto příběhu je to, že sama asistentka má dítě s hendikepem.

Malé kulaté pro Justýnku na Facebooku

Přidejte se tedy k nám a pomozte nám nasbírat pro Justýnku co nejvíce víček z PET lahví.

Rádi tuto akci podpoříme.

Vršky můžete zasílat na adresu: Svobodová Justýnka, Šklíbová, ČSA 2197, Pardubice 530 02

Kdyby někdo chtěl přispět finanční částkou, zde je bankovní účet, kde tak může učinit : 160453973/0600 

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Pochodují vojáci

Pochodují vojáci po cvičení po práci.

Jak se jim to pochoduje, když jim trubka vytrubuje,

tram tadadá, tram tadadá, to je naše armáda. 

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi