Dnes slaví: Klára Zítra: Alena

Hodně z vás již ví, že mé děti mají hendikep. Naučili jsme se o tom mluvit a v posledních dvou článcích o inkluzi odkazuji na školu v Byškovicích, kterou navštěvují. Protože spolupracujeme již léta se sdružením Andělé bez křídel, které pomáhá hendikepovaným dětem a jejich rodinám, přišla z cela logicky otázka i na mé děti. Ne,my nic nepotřebujeme a zatím si zvládáme vše pokrýt sami. Je zde, ale škola (a víme, že není jediná), kde se nedostává financí a přes veškerou snahu učitelů, asistentů i vedení se tato situace nejspíše hned tak nezmění. Požádala jsem tedy Andílky o pomoc s organizací materiální sbírky právě pro ZŠP v Byškovicích. Nebudu se rozepisovat více. Vše si přečtete v textu, který jsem adresovala Andílkům a všem lidem, kteří mají srdce na správném místě a mají zájem pomáhat, tam kde je to třeba.

 

Pro pomoc můžete kontaktovat:

Anděly bez křídel (Oblast kolem Děčína, Liberce a okolí), informace o předání a pod. naleznete na FB stránkách Andělů.

Michaela Hložková (Mělník, Neratovice, Praha a okolí) -Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Celorepublikově (poštou a pod.) můžete kontaktovat kohokoli z nás. 


 

Dobrý den,
Prosím o materiální pomoc pro ZŠP Byškovice. Jedná se o základní školu určenou pro děti s lehčím i těžším postižením. Tuto školu navštěvují i mé dvě děti. V rámci našich možností se snažíme nároky našich dětí zvládat sami ze svých financí a čas od času chceme pomoci i ve škole. Zde by již naše pomoc, v míře v jaké je třeba, nestačila. Ve škole pracují skvělí učitelé, asistentky i vychovatelky. Dětem se neskutečně věnují, řekla bych i nad rámec svých povinností. Bohužel jako vždy i zde jde o finance.

Škola dlouhodobě nedostává finance v takovém rozsahu, aby pokryly potřeby pro asistenci dětí a zároveň terapeutické aktivity. Aby si ve škole mohli ponechat asistentky, bylo sloučeno několik ročníků do tříd a zároveň v těchto třídách mají třeba 4 rozvrhy na jeden den, dle individuálních plánů podle míry postižení. Od paní ředitelky víme, že i pedagogům byl snížen plat, aby mohly asistentky nadále zůstat na svých pozicích ve třídách. Bohužel se pak již škole, přes všechna opatření nedaří sehnat dostatek financí na jiné aktivity ve škole a na materiální zabezpečení školy. Shání školní potřeby po akcích a výprodejích, aby co nejvíce snížili náklady. My můžeme koupit pomůcku, kterou potřebují naše děti i pro další dva prvňáčky do třídy, ale již nedokážeme zajistit to, abychom mohli vybavit i druhou třídu a škola, byť se jedná o drobné částky, na to opravdu nemá.

Děti v této škole i přes své hendikepy rády tvoří a s pedagogy i vychovatelkou ve družině, dělají krásné věci a pomáhá jim to, na které shánějí mnohdy materiály se svého. Jak jsem psala, my bychom jim mohly každý měsíc něco koupit, ale to je jako kapka v tom spotřebovaném množství. Děti, než najedou na psaní do písanek a cvičebnic, vše drilují na papíry a až si to pořádně nacvičí tak mohou přejít do sešitů tzv. na čisto. Jedno dítě tak udělá i 20 listů papírů na jednom písmenku, číslici, než může přejít. Hodně dětí má abecedu rozloženou na 3 roky a každý den mají psaní a matematiku. Ve třídě jich je maximálně 8-12 a při tom počtu je denně balík papírů pryč. Tužky tlusté trojhranné jim vydrží týden, pastelky podobně.

Ve škole mohou děti chodit na kanisterapii nebo na keramické dílny, bohužel jim na to nebyla přiznána žádná dotace, se to musí doplácet. Jsou to drobnosti, ale v součtu to udělá hodně. Proto nás napadlo, jako rodiče dvou dětí s postižením, požádat Andílky o materiální pomoc pro tuto školu. Když jsem navrhla tuto možnost pomoci paní ředitelce i učitelkám, tak byly nadšené. Odpoledne mi předaly, poměrně skromný seznam, který dle mého nepokryje ani čtvrtletí a přitom se, u většiny věcí, nejedná o drahé položky.

Pokud nám pomůžete pomoci této škole, usnadníte tím život nejen pedagogům, kteří budou jistě klidnější, že nemusí obracet každý papír a pastelku, jestli jdou ještě využít, ale zejména dětem, které to potřebují.


Děkuji za jakoukoli pomoc.

Michaela Hložková


 

Seznam potřebných věcí pro ZSP Byškovice

Pastelky tlusté trojhranné (Mnoho těchto dětí má problém vůbec pastelku udržet)
Stolní ořezávátka
Barevné papíry A4, A3
Čtvrtky A3,A4, A5 (mohou být i nestandardní formáty)
Samolepící barevné papíry
Temperové barvy v litrových lahvích – zelená, červená, modrá, oranžová, hnědá, černá
Tavné pistole – větší (děti je užívají pod dohledem a v rámci svých možností, bohužel stávající již dosluhují)
Náplně do tavných pistolí
Samotvrdnoucí hmota
Modelína
Tuhá lepidla (v tyčince)
Lepidla v tubě
Lepidlo Herkules – větší balení
Keramická hlína – červená i šedá
Magnety na tabuli – černé
Barevný vlnitý papír
Papíry na psaní A4, A3, A5, klidně z jedné strany potištěné (děti na to trénují psaní a počítání), velikost si v případě větších formátů upraví.
Pokud se někdo chce zbavit vzorníků látek, tapet apod. Rádi to zde vezmou na tvoření s dětmi.

Ve škole mají parádní zahradu, kde se děti mohou o přestávkách a po vyučování vyřádit. Hračky na zahradu a do družiny nosí většinou paní družinářka po svých dětech, takže kdyby měl někdo použité tyto věci a chtěl je dát pryč, tak může sem.
Strachový tunel (Tunel na prolézání pro děti, oblíbily si to)
Koloběžky Worker Whizz (ale mohou být i jiné)
Pálky na tenis, bedbinton
Míče (fotbalový, basketbalový, tenisáky apod.)
Házecí talíře
Společenské hry (i tyto děti zvládnou s paní družinářkou hrát prší a mít z toho neskutečnou radost )

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Loučení

Dobrý den, dobrý den,

to byl ale krásný den.
Dobrý den, dobrý den,
na shledanou za týden.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi