Dnes slaví: Andrea Zítra: Jonáš

Předvánoční čas lze využít nejenom k neoblíbenému úklidu u vás doma, ale také k tomu, abyste vyrazili ven, a nasály typickou vánoční atmosféru. Tu rozhodně přinesou oblíbené vánoční trhy, kterých je po celé republice více než dost, a nabízejí skvělou zábavu pro děti, ale i dospělé. Těmi největšími jsou pravidelně trhy v Praze, které najdete nejenom na Václavském, ale i Staroměstském náměstí, na náměstí Míru, nebo na Holešovickém výstavišti. Trojici trhů nabídne však také Brno, kde ty hlavní proběhnou na náměstí Svobody.

V menších městech většinou více tradic

Zatímco výše jmenované trhy jsou ty největší, v menších městech naopak více dbají na celkové tradice, a tak budete jistě moci ochutnat nejenom pečené kaštany, vynikající punč a další oblíbené vánoční pochoutky, nebo potkat stánky s typickými starými řemesly. Vyrazíte-li do Českého Krumlova, čeká na vás třeba živý betlém, který jistě zaujme i vaše děti. S těmi lze vyrazit třeba také do Olomouce, kde je součástí trhů také veřejné bruslení, a tak si společnou rodinnou zábavu můžete užít dvojnásob. Společná zábava vás však může potkat i v Plzni, kde se kromě zpívání koled dočkáte také mnoha míst, kde budou předváděna tradiční lidová řemesla, a samozřejmě si budete moci koupit i ručně vyráběný suvenýr – ať už z kovu, či ze dřeva. Velká zábava, a to v podobě trubačů a dudáků vás může potkat také v Českých Budějovicích.

I zahraniční místa lákají

Je toho skutečně dost, kam lze v předvánoční čas vyrazit. Pokud však máte trhy v naší zemi víceméně procestované, není od věci vyrazit i do zahraničí. A jaké že jsou ty nejkrásnější zahraniční trhy? V tomto ohledu rozhodně jasně vede Vídeň, která navíc není od výše zmiňovaného Brna tak nedostupná. Druhou nejkrásnější lokalitou je určitě Norinberk, kde jsou trhy také často velmi okouzlující, a pro děti o jejich rodiče doslova nezapomenutelné.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Otava

Zajíc seče otavu,

liška pohrabuje,

komár na vůz nakládá,

muška sešlapuje.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi