Dnes slaví: Nela Zítra: Blažej

Předvánoční čas lze využít nejenom k neoblíbenému úklidu u vás doma, ale také k tomu, abyste vyrazili ven, a nasály typickou vánoční atmosféru. Tu rozhodně přinesou oblíbené vánoční trhy, kterých je po celé republice více než dost, a nabízejí skvělou zábavu pro děti, ale i dospělé. Těmi největšími jsou pravidelně trhy v Praze, které najdete nejenom na Václavském, ale i Staroměstském náměstí, na náměstí Míru, nebo na Holešovickém výstavišti. Trojici trhů nabídne však také Brno, kde ty hlavní proběhnou na náměstí Svobody.

V menších městech většinou více tradic

Zatímco výše jmenované trhy jsou ty největší, v menších městech naopak více dbají na celkové tradice, a tak budete jistě moci ochutnat nejenom pečené kaštany, vynikající punč a další oblíbené vánoční pochoutky, nebo potkat stánky s typickými starými řemesly. Vyrazíte-li do Českého Krumlova, čeká na vás třeba živý betlém, který jistě zaujme i vaše děti. S těmi lze vyrazit třeba také do Olomouce, kde je součástí trhů také veřejné bruslení, a tak si společnou rodinnou zábavu můžete užít dvojnásob. Společná zábava vás však může potkat i v Plzni, kde se kromě zpívání koled dočkáte také mnoha míst, kde budou předváděna tradiční lidová řemesla, a samozřejmě si budete moci koupit i ručně vyráběný suvenýr – ať už z kovu, či ze dřeva. Velká zábava, a to v podobě trubačů a dudáků vás může potkat také v Českých Budějovicích.

I zahraniční místa lákají

Je toho skutečně dost, kam lze v předvánoční čas vyrazit. Pokud však máte trhy v naší zemi víceméně procestované, není od věci vyrazit i do zahraničí. A jaké že jsou ty nejkrásnější zahraniční trhy? V tomto ohledu rozhodně jasně vede Vídeň, která navíc není od výše zmiňovaného Brna tak nedostupná. Druhou nejkrásnější lokalitou je určitě Norinberk, kde jsou trhy také často velmi okouzlující, a pro děti o jejich rodiče doslova nezapomenutelné.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Loučení

Dobrý den, dobrý den,

to byl ale krásný den.
Dobrý den, dobrý den,
na shledanou za týden.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi