Dnes slaví: Soňa Zítra: Taťána

Jak je pěkné a příjemné obdarovat někoho zajímavým vánočním dárkem, tak může být velmi otravné a nepříjemné jeho samotné balení. Zvláště v případě, kdy jste vybrali něco skutečně originálního, co ani vzdáleně nepřipomíná běžný tvar. Řešení by mohlo být snadné, a to dát dárek do krabičky, a tu poté zabalit. Pokud ji však nemáte, nezbývá, než se zaměřit na to, aby byl výsledný tvar co nejlepší. Existují sice možnosti nechat si dárek zabalit u profesionálů, ale ne vždy je to z ekonomického hlediska výhodné.

 

Vše si připravte předem

Základem dobře zabaleného dárku je rozhodně příprava. A to nejenom v podobě balicího papíru a nůžek. Ideální je také mít již nastříhanou oboustrannou lepicí pásku, popřípadě také sešívačku, nebo pravítko. To vše se vám totiž bude nesmírně hodit. Máte-li připraveno, můžete jít na věc. Nejproblémovější jsou právě nepravidelné tvary. U nich lze v místech, kde zabalení nevypadá dobře skvěle zaimprovizovat, a nalepit třeba větší mašli, nebo vyrobit jednoduchý vějíř z papíru, a ten na dané místo také nalepit. Vše bude vypadat skvěle, a navíc se zakryjí nedokonalosti.

Jak na měkké dárky?

Součástí dárků pod stromečkem jsou zcela jistě i takzvané měkké dary – tedy hlavně oblečení, ponožky a jiné. Ty se nejprve snažte naskládat do pravoúhlého tvaru, a následně můžete začít s balením. Aby vše vypadalo dobře, je vhodné vzít si na ohýbání kolem rohů pravítko. Díky tomu bude mít i měkký dárek ostré hrany, a na první pohled tak nemusí být obdarovanému jasné, co je uvnitř.

A pokud vás zajímá, jaký balicí papír použít, jsou trendy stejné, jako v v loňském roce. Jasně vede červená barva s vánočními motivy, která může být doplněna například zelenou nebo i fialovou mašlí. Na druhou stranu je však vždy pro většinu lidí důležité, co se skrývá uvnitř, než to, jaký je obal, tedy zabalení dárku.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Spinky Spinky

Spinky, spinky, spinky linky,

posílám ti dvě pusinky.

Od maminky, od tatínka,

ať náš brouček pěkně spinká!

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi