Dnes slaví: Zdeněk Zítra: Milena

Chcete  se vdát za svoji drahou polovičku, ale nemáte chuť  nebo čas pouštět se do svatebních příprav?  Není nic jednoduššího – využít můžete služeb svatební agentury.

 

Pokud jste někdy zařizovala nějakou party, víte, že je to dřina. Pořád přemýšlíte co a jak, aby  bylo vše  perfektní a v den konání se coby pořadatelka nezastavíte. A co teprve pořádat  vlastní svatbu! Svatební agentury a koordinátoři jsou tu od toho, aby vás podobného stresu a shonu ušetřili. Pomohou zorganizovat vše do posledního detailu a v den „D“ na vše dohlédnou.

Nezáleží na tom, jestli chystáte svatbu velkou nebo malou. Většinou je potřeba obstarat stejné portfolio služeb – vybrat dodavatele, kytice a květinovou výzdobu, snubní prsteny, oznámení, místo obřadu a hostiny  atd.,  mění se jen kalkulace podle počtu osob. Stejně jako jiné služby i tato něco stojí.

Proč utratit peníze za něco, s čím vám mohou pomoci třeba příbuzní či kamarádky?  Jednoduše proto, že agentury mají více zkušeností.  Můžeme to přirovnat k volbě mezi profesionální návštěvou kadeřnictví a nechat si vlasy obarvit doma barvou z drogerie. Může to dopadnout skvěle, ale také skončit hrozně a ušetřených peněz pak budete litovat. V mentalitě většiny Čechů je hluboké přesvědčení, že nejlépe si vše udělají sami. I když snoubenci zvládnou přípravu a výběr dodavatelů před svatbou, v den sňatku pak můžou mít jen jednu velkou honičku, aby vše „klaplo“ podle jejich představ a vůbec  nebudou mít čas užít si vlastní velký den.

 

Jak moc se koordinátor zapojí, záleží na vás. Agenti mají své dodavatele, s nimiž spolupracují a mohou vám nabídnout lepší ceny za některé služby. Mohou vám pomoci mnoha radami, díky nimž také můžete ušetřit.  Spousta nevěst je při přípravách nerozhodná a ženichové jsou většinou raději, když jsou ze svatebního šílenství vynecháni. Koordinátor vám pomůže a poradí se vším dle vašich přání. Bez obav jim můžete říct, když se vám něco nelíbí. Naproti tomu maminka či kamarádka  se mohou urazit, že  jejich nápady nejste nadšená.

České svatební agentury požadují za své služby buď fixní poplatek, nebo provizi z celkové ceny svatby. Stanovte si, co přesně po agentuře chcete. Vše schvalujte písemnou formou. Také můžete sdělit konkrétní rozpočet, který nechcete překročit a necháte vše na nich. Honorář za přípravu celé svatby se může pohybovat  v rozmezí  10-20 tis. Kč. Solidní agentury mají ceník na internetu nebo vám ho pošlou na vyžádání.            

A jak vybrat solidní svatební agenturu?  Dejte na doporučení, kdo už některou agenturu využil.  Koordinátor by měl respektovat vaše představy o svatbě (které bude přizpůsobovat rozpočtu), nikoliv realizovat své vlastní.  Agenturu je ideální kontaktovat rok nebo půl roku před svatbou. První schůzka s koordinátorkou je většinou nezávazná. Proberete spolu vaše představy, rozpočet, dostanete nabídku a poté se rozhodnete, jestli jejich služby využijete či ne.

Ať už se rozhodnete využít služeb agentury, nebo si raději vše zařídíte sama, nenechte se nikým do ničeho nutit.

Máte zkušenosti s nějakou svatební agenturou? Myslíte si, že je lepší využít tuto službu nebo si s přípravami poradit sama?

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Žabka

Byla jedna žabka malá, kuňk, kuňk, kuňk!

Ona by se ráda vdala, kuňk, kuňk, kuňk!

Vylelezla ven z vodičky usišit své botičky,

kuňk, kuňk, brekeke, kuňk, kuňk, brekeke, kuňk, kuňk, brekeke, kuňk!

 

Přiskákal k ní žabák mladý, kuňk, kuňk, kuňk!

Co, žabičko, děláš tady, kuňk, kuňk, kuňk!

Byla svatba veliká, pozvali půl rybníka,

kuňk, kuňk, brekeke, kuňk, kuňk, brekeke, kuňk, kuňk, brekeke, kuňk!

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi