Dnes slaví: Michal Zítra: Jeroným

Dříve se tradovalo, že svatební kytici vybírá ženich. Ruku na srdce, svěřila byste tento úkol vašemu nastávajícímu? Pokud tedy chcete, aby vše vypadalo tak jak má, vyberte si kytku sama. Samozřejmě vyzvednutí a zaplacení svatební kytice už můžete na ženichovi ponechat.

 


Kulaté:
Mohou být z různých typů květin, klasikou jsou růže, kterých je mnoho  druhů a barev. Mohou být kombinovány i s jinými květy, například fréziemi, kalami, eustomou. Kulaté květiny mohou být i z jiného  druhu květin -např. z kal, slunečnic, kopretin, tulipánů, konvalinek.  Obecně se kulaté kytice  hodí k romantickým svatebním šatům se širokou sukní, šaty mohou být klidně více zdobené, sukně řasené, protože kytička je poměrně malá  a svatební šaty příliš nezakrývá. Platí, že čím zdobenější a složitější svatební šaty, tím jednodušší svatební kytice. Kulatá vazba  je nejoblíbenějším typem a sluší především romantickým nevěstám. Je vhodná pro drobnější, menší postavy.

 

Převislé:  Vážou se  z různých druhů květin, mohou být jak z jednoho druhu, tak i kombinované. Mohou být komponovány do tvaru kapky, tedy menšího převisu, anebo mohou být navázány do převisu dlouhého. Takováto vazba je na zhotovení složitější, proto i cena  bývá vyšší. Je vhodná ke svatebním šatům jednoduššího střihu -  šaty mají jednodušší áčkovou sukni či úzkou sukni, bez výrazného zdobení či s minimálním zdobením. Svatební kytku budete držet na úrovni sukně, tedy na hladké sukni takováto kytička vynikne. Na zdobené či řasené sukni by  zakryla zdobení a byla by spíše rušivým elementem. Je vhodná pro vyšší nevěsty.

 

Zepter:  Jednoduchá kytice, u které se ponechává dlouhý stonek. Oblíbeným typem květů  pro tento typ kytice jsou kaly. Ty už dnes seženete nejen v tradiční bílé barvě, ale také žluté, oranžové, vínové, růžové, lososové, fialové či zelené. Tento typ  je vhodný pro jednodušší šaty moderního, elegantního střihu, nehodí se  k princeznovským šatům. Samozřejmě použít se mohou i jiné květy, např. slunečnice, ale také růže apod.

 

Extravagantní: Zahrnují vše ostatní. Patří sem různé košíčky, koule, závěsy na předloktí, kabelky atd. Tento druh svatebních kytic je vhodný opět pro méně tradiční svatební šaty,  nebo pro šaty velmi elegantní a jednoduché a musí k nim být také ten správný typ nevěsty, aby vše působilo nenásilně.

 

Pokud se týče barvy svatební kytice, u bílých šatů není barva příliš podstatná, volte barvu, která  se vám líbí. K bílým šatům se ovšem nehodí čistě bílá kytice, na pozadí bílých šatů by takové květy zanikly.  Pokud máte na šatech jakýkoli barevný prvek, kytice by měla s tímto barevným prvkem ladit. U krémových svatebních šatů volte  místo bílých květů krémové.  S  krémovou se snáší  odstíny lososové či oranžové. Pozor na bílou!  Na pozadí krémových šatů čistě bílá květina „září“ a nevypadá  přirozeně. V každém případě zvolená barva svatební kytice musí ladit také s oblekem ženicha - pokud je tento v neutrální barvě, pak je nutné sladit barvu kravaty, případně košile.  S kyticí pro nevěstu by měla ladit i veškerá ostatní květinová výzdoba – korzáž  pro ženicha, květiny pro maminky, květinové dekorace.  Vždy by mělo platit pravidlo, že doplňkové květiny nemají zastínit svatební kytici nevěsty.Květiny můžeme použít také jako živé šperky- náramky pro družičky, ozdoby do vlasů pro nevěstu, čelenky s živými květy nebo květinové věnečky pro malé družičky, případně okvětní plátky z růží na výzdobu svatební tabule či na vysypání cesty k oltáři.

 

V každém ročním období nám příroda nabízí jiné květiny, každé jsou krásné a každé mají své kouzlo. Mnoho květin lze dostat v jakékoli roční době díky velké nabídce dovozců květin. Každopádně některé jsou dostupné jen několik  měsíců v roce, např. pivoňky, tulipány, jiřiny či konvalinky. Pokud je vaší vyvolenou květinou tulipán, směřujte datum své svatby na zimní či jarní měsíce. Nejen, že ušetříte, sezónní květiny jsou vždy o něco levnější, ale hlavně bude  svatební kytice a svatební dekorace v souladu s tím, co se děje v přírodě kolem. V současné době jsou nejvíce oblíbenými květinami jednoznačně růže a kaly.  Jejich sezona je celoroční, takže touto volbou nelze nic pokazit. Tyto květiny je samozřejmě možné kombinovat a doplňovat dalšími květy. V létě bude jistě báječně působit kytice ze slunečnic či barevných gerber. V zimě bude například kytice z bělostných lilií vypadat velmi efektně a bude vkusně korespondovat s napadlým sněhem.

 

Velkým trendem poslední doby jsou pohodové svatby, nespoutané zvyky, tradicemi, s nenucenou zábavou, bez povinného uspořádání u svatební tabule a třeba i bez nutných obleků a kravat pro pány.  Svatba se koná často venku, kde je příroda na blízku. Místo pevně vázaných kytic jsou vhodné volnější vazby, které by měly navodit dojem čerstvě natrhané kytice na louce.  Luční kytice jsou úžasné množstvím možných kombinací květin s přidáním čerstvých bylinek pro jedinečnou vůni. Použít lze také různé druhy přírodních materiálů, například čerstvé jarní proutky vrby. V létě můžeme do květin i výzdoby přidat klasy obilí a na podzim třeba nádherně zbarvené  listí, zima nabízí například možnost tématu ledových krystalů.  Velmi oblíbené jsou i svatby zámecké. Svatební kytice a výzdoba by se měla ubírat jiným směrem, měla by být elegantnější, noblesnější.

 

Pro rok 2013 jsou trendem jemné odstíny žluté  míchané s šedou a romantické pastelové barvy. V létě  pak velké a  pestrobarevné květy, třeba sytě růžové pivoňky svázané stuhami. Svěže budou také vypadat květiny jakoby ,,jen tak utržené ze zahrady“. Vtipně oživit je můžete například bobulovitými plody.Nevěstám, které našly zalíbení v jednoduchosti, vyjde vstříc trend jednobarevných kytic. Jemně působí puget tulipánů nebo zahradních růží svázaný krajkou.

 

Navštivte nějaké květinářství, o kterém víte, že tam vážou pěkné kytky. Samozřejmě by se vás měli zeptat na styl a barvu šatů a celkový styl svatby. Pokud vám řeknou , ať si vyberete, co chcete, jděte raději  jinam. Tam, kde se vám budou  věnovat. Doba k objednání je ideálně 1-2 měsíce před svatbou. Svatební kytice a další květinová výzdoba se vyzvedává obvykle ve svatební den, maximálně den dopředu.

 

Nevíte, jaká svatební kytice by vás měla zdobit, až nastane Váš den D? Rozhodně by v ní neměly chybět vaše oblíbené květiny. Pokud chcete být originální nevěstou, nebojte se vybočit z řady a při volbě květinových doplňků zapojte trochu fantazie. Svatební vazba může být i velmi jednoduchá, a přesto bude působit exkluzivním dojmem.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Pes

Běžel pes přes oves

v zeleném kabátku.

Povídal, že nežral,

jenom syrovátku.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi