Dnes slaví: Dominik Zítra: Kristian

Pochmurné počasí a dlouhodobější absence slunečních paprsků může mít za následek únavu, bolest hlavy, ale i depresi. A věřte tomu nebo ne, když máte tak zvanou "depku", ví o tom i celé vaše okolí a vaši blízcí se mnohdy nevině stanou terči vašich problémů a nářků. V období splínů a deprese si také najednou uvědomíte, že u kafíčka s kamarádkou neprobíráte vzájemné novinky, nýbrž jenom a pouze vaše problémy a vaše starosti. Ty vám totiž v tomto pochmurném období připadají nanejvýš důležité a extra velké!

 Nepřipouštějte si depky k tělu

V období deprese se vám i vámi jindy oblíbené koníčky mohou zdát, jako nenaplňující nebo dokonce naprosto nudné. Vezměte si třeba takovou návštěvu fitka. Jindy plná elánu obdivujete pozadí vašeho mladého trenéra, na sobě sexy cvičební úbor a nevíte, na který cvičební stroj byste nejprve vlezla. Ovšem teď máte období deprese, a proto se vám i ten trenérův zadek zdá být poněkud povislý nebo přinejmenším nezajímavý. Vaše smůla! Protože v první řadě si nějakou, ač sebemenší depku nemáte k tělu vůbec připustit! Možná, že právě dnes vás chtěl trenér požádat o vaše telefonní číslo, ovšem vás naprosto pohltil splín a místo sexy tílka jste si vzala pouze vytahané a zaprané tričko. 

Ovšem není deprese, jako deprese!

A to jsme měli zmínit ihned na začátku. Jelikož deprese může mít i závažnější příčiny a závažnější stavy potřebují odbornou pomoc lékaře. Opravdovou depresi bohužel pozitivním myšlením jen tak nevyléčíte. Ovšem s pouhou depkou si hravě poradíte! Mějte na paměti, že splín a špatná nálada se plíží všude kolem vás, proto je jen otázkou času, kdy sedne právě na vás! Jediným účinným lékem proti onomu splínu a tak zvané depce je pozitivní myšlení! Protože i ty nejnepříjemnější věci vypadají mnohem lépe skrz pomyslné růžové brýle. 

Dělejte co vám uleví

Špatné počasí, pocit vyhoření, dokonce i počáteční nuda a nicnedělání může být počátkem deprese. A náladový šéf nebo vyteklá pračka vám rozhodně nepřidá. Ovšem, když vyzkoušíte naši radu a budete myslet pozitivně uvidíte, že si na vás nějaká deprese jen tak nepřijde. Jak depce předcházet nebo jak se dostat z jejího zajetí? Jednoduše! Pomohou maličkosti! A provětrání peněženky při nákupech oblečení je jedna z oblíbených ženských variant. Ovšem kupovat si nemusíte pouze šaty, nýbrž doplňky do bytu, zajímavou knihu, součástku do auta, kytici tulipánu, dobrou čokoládu a další maličkosti.  Zajít si můžete do kina s kamarádkou či si pustit nějaký dobrý film u mísy popcornu. 

Ať už budete dělat cokoliv, nikdy se nezapomeňte usmívat!

Jelikož je více než pravděpodobné, že se po čase z falešného úsměvu stane ten upřímný. 

Co však znamená myslet pozitivně?

To je to, když se ráno vzbudíte a ze sněhové závěje málem nevyhrabete auto, místo lamentování nebo návalu stresu se však jen usmějete a řeknete si, že alespoň děti si budou moct postavit sněhuláka. A pro příště, až vám znovu vyteče pračka, zkuste myslet pozitivně. Na náklady na nový kousek nebo práci při úklidu zatopené koupelny hned nemyslete. Pozitivně berte vyteklou pračku, jako dost dobrý důvod k nové známosti! 

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Zajíček

Šel zajíček brázdou,

měl kapsičku prázdnou.

Potkala ho káča, dala mu koláče.

Přidala mu čtyři groše, 

aby koupil dětem kaše,

on si koupil tabáku,

sakulentský lajdáku.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi