Konec léta znamená nejenom nástup podzimu, času padajícího listí a barevně zbarvených stromů, ale je to také čas, kdy přichází řada virových onemocnění. Tím nejznámějším je určitě chřipka, které je samozřejmě nejúčinnější předcházet. Pokud však už přijde, je nutné ji léčit. Zvláště u dětí je potom mnohem lepší využít sílu přírody než chemických léků.

 

Česnek nemusí chutnat, ale pomáhá

Ačkoliv mnoho lidí česnek odsuzuje pro jeho chuť, je skvělým přírodním antibiotikem, které obsahuje i řadu vitamínů. Určitě není nutné nutit vaše dítě jíst stroužky česneku, ale plně postačí, pokud ho bude cumlat v ústech. I tak se z něho budou účinné látky uvolňovat. K němu je vhodné přidat dostatek čaje, který by měl být se zázvorem, medem a samozřejmě citronem. Ten navíc kromě vitamínů obsahuje i bioflavonoidy, díky kterým jsou vitamíny rychleji vstřebávány.

Jak na další příznaky?

Samozřejmě spolu s chřipkou se často objevují i další příznaky nemocí, jako je kašel nebo rýma. I ty můžeme odstranit pomocí silné přírody. Opět je třeba zmínit pro někoho také poměrně neoblíbenou potravinu, kterou je cibule. Odvar z ní totiž výborně působí na kašel, a to hlavně proto, že obsahuje éterické oleje. Do tohoto odvaru se doporučuje přidat třeba tymián nebo černý bez. Na samotnou rýmu poté nejlépe pomůže pročištění sliznic a nejlépe je uvolní samotná pára. Není nutné chodit do sauny, ale inhalováním páry z horké vody, například s heřmánkem, svému plnému nosu rozhodně výrazně ulevíte.

Tyto zmíněné metody jsou díky absenci jakýchkoliv chemických látek perfektně vhodné i pro děti a samozřejmě existuje celá řada dalších rad a metod, které na chřipku a nachlazení platí. Tyto jsou však považovány za nejúčinnější, které můžeme zvolit a které nám i našemu dítěti skutečně pomohou.