Dnes slaví: Dorota Zítra: Alexandr

O rakytníku řešetlákovém (Hippophaerhamnoides) se dá v podstatě říct, že se jedná doslova o zlato z přírody. Posiluje totiž srdeční činnost, podporuje činnost trávicího traktu, velmi vydatně přispívá k přirozené obranyschopnosti organismu a navíc pomáhá udržovat zdravou pokožku.

 

Historie rakytníku

Rostlina získala své latinské jméno v časech vlády Alexandra Makedonského. Tehdy vojáci stejně jako jejich koně využívali olej z rakytníku řešetlákového jako doplněk k obnově v boji ztracených sil. A jelikož koně vojáků měli po požití tohoto oleje krásně lesklou a hebkou srst, získal rakytník latinské označení Hippophae, složením dvou slov hippos - kůň a phaes – lesk.

Rakytník se vrací na výslunní

Mnohé z vás jistě zaznamenaly v posledních letech probíhající velkou renesanci rakytníku. Nejen, že po něm můžete mít i vy lesklé a hebké vlasy, ale navíc obsahuje celý komplex vitamínů, které jsou velmi prospěšné i pro děti. Dětem se doporučuje dávat šťávu z rakytníku anebo rakytník do jogurtu zhruba od 1 roku věku. Vzhledem k tomu, že je rakytníková šťáva kyselá, je dobré s tím počítat a dětem tuto zdravou pochutinu třeba i dosladit.

Co rakytník obsahuje?

Vzhledem k vysokému obsahu tříslovin je v rakytníku obsaženo velké množství detoxikačních látek, které pomáhají organismu bojovat s nejrůznějšími zánětlivými procesy v oblasti trávicího traktu. Společně s obsaženým vitamínem C je rakytník účinným bojovníkem proti virovým chorobám a oparům a zároveň pomáhá posilovat celkovou obranyschopnost organismu. 

 

Výborný lék na virózy

Pokud tedy mají vaše malé děti neustále se opakující virózy, nebojte se jim podávat v přiměřeném množství rakytník, vylepší jejich imunitu a děti budou odolnější. Jen nezapomeňte, že u dětí byste měly dbát na to, abyste jim podávaly rakytníkovou šťávu vždy více zředěnou, než je tomu doporučeno v dávkování pro dospělé osoby.   

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Znám

Znám křišťálovou studánku,

kde nejhlubší je les.

Tam stačí škrtnout zápalkou

a všechno letí do nebes.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi