Dnes slaví: Jaromír Zítra: Zlata

Kvalitní spánek nám zajistí pohodu, bystrou mysl, výdrž a dostatek energie na celý den, proto rozhodně stojí zato se dobře vyspat. A která maminka může zodpovědně říct, že je vždy dostatečně odpočatá a vyspaná. Někdy zkrátka spánek nepřichází už jen proto, že večer do postele uléháme vyčerpané a tak unavené, že tělo se ne a ne dostat do odpočinkové fáze a my pak nemůžeme usnout. 

 

 V takovém případě mohou přijít na řadu bylinky.

Rozhodně to s bylinkami zkoušejte vždy ještě dřív, než sáhnete po prášcích na spaní. Je to rozhodně k vašemu tělu mírnější a nenávykové. Klidně si ale z večerního pití bylinkového čaje udělejte rituál a uvidíte, že se vám brzy začne lépe usínat a váš spánek nabude na kvalitě. 

Osvědčené léčivé bylinky dokážou vyladit biorytmus člověka natolik, že vydatně napomáhají usínání i spánku. Je třeba vyzkoušet, která z bylinek bude právě pro vás ta nejvhodnější. 

Ideální čajovou směsí na spaní je směs chmelových šištic a sušeného kozlíku lékařského.

Před spaním vám postačí vypít jeden šálek čaje připraveného z této směsi. Kozlík lékařský lidově nazývaný baldrián skvěle napomáhá k tomu, abychom si dokázali k tělu příliš nepřipouštět každodenní starosti a problémy, se kterými se musíme neustále potýkat. Kozlík si můžete pořídit ve formě čaje nebo čajové směsi s již zmíněným chmelem otáčivým, ve formě kapek, případně jako kapsle, pokud by vám nevyhovovala chuť kozlíkových kapek.   

Stejně tak i třezalka, která je považována za skvělé přírodní antidepresivum, vám může pomoci navodit spánek.  

Jen je zapotřebí uvědomit si, že tato bylinka snižuje účinky hormonální antikoncepce, takže v případě, že tyto léky berete, je lepší zvolit jako čaj na spaní například meduňku.  Ta má příjemnou vůni, výborně chutná a má rovněž zklidňující účinky při stavech úzkosti. 

A nezapomínejte, že to nejsou jen bylinky, které vám mohou napomoci k navození spánku.

Zkuste třeba léčbu vůní. Pořiďte si do ložnice kvetoucí gardénii (Gardenia jasminoides). Vůně jejích květů dokáže navodit ospalost stejně dobře jako lecjaké bylinky nebo dokonce i léky. A pokud by nezabrala ani gardénie, jsou tu pořád ještě nějaké laskominky. Zkuste například jádra ořechů kešu. Ta totiž obsahují životně důležitou bílkovinu tryptofan. Tryptofan se v těle proměňuje na serotonin a ten navozuje vyrovnanost a klid. 

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Medvěd v lese

Chodí medvěd po lese,

každým stromem zatřese.

Myslí si, že právě teď

najde v lese sladký med.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi