Dnes slaví: Erika Zítra: Richard

Lidé, jako jediný živočišný druh pěstují sex po většinu svého života. Na rozdíl od živočichů praktikujeme pohlavní styky i v době, kdy je velmi nepravděpodobné, že otěhotníme. Některé ženy mají dokonce v průběhu těhotenství zvýšenou sexuální apetenci. Po porodu je tomu často přesně naopak.

V minulém díle jsem psala o tom jak se chovat po císařském řezu, abyste si nenamáhaly zbytečně jizvu. Dnes si povíme něco o tom jak o jizvu pečovat. 

O císařském řezu jsme si psali již dříve. Poslední dobou se maminky stále více zajímají o to jak samotná operace probíhá a jak se po ní mají chovat. Zkusíme vám sem dát alespoň pár základních rad. 

Z časopisů zaměřených na rodičovství  se dočteme o tom, jak jsou ženy po porodu šťastné a mateřství je naplňuje.   Nevzpomenu si, že bych se někdy dočetla o známé osobnosti, která  by mluvila o poporodním blues nebo dokonce o depresi. Přitom je to jev tak častý,  že je málo pravděpodobné,  aby jej někdo v našem okolí nezažil. V odborné literatuře se uvádí, že poporodní smršť hormonálních změn zapříčiní nějakou formu „špatné nálady“ až u 80% rodiček.

Při přirozeném porodu může nastat čas na nastřižení příp. natržení. Drobné natržení není třeba šít. Jen se musí dbát na hygienu a místo pravidelně omývat vodou. Můžete použít bylinné obklady pro rychlejší hojení. Sešité natržení nebo nastřižení je také třeba ošetřovat. Po vyndání stehů je nutné jizvu omývat a masírovat, aby tzv. nezatvrdla.

Jizva po císařském řezu vyžaduje také péči, stejně jako jizva po nastřižení. Jen oproti nástřihu je císař větší operace a tudíž i větší jizva. První den budete nejspíš na JIP, kde vás budou monitorovat a kontrolovat.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Žába

Sedí žába v rákosí,

tahá myšku za vousy.

Myška  píská,

žába výská:

kuňky, kuňky, kuňk,

do vodičky žbluňk!

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi