Dnes slaví: Michal Zítra: Jeroným

Mnoho rodičů, při pohledu na své dítě v určité situaci, má myšlenky které nejsou zrovna „košér“. Přesto tady jsou a zažívají je všechny generace. Často až se sami staneme rodiči, si uvědomíme, co a proč bylo, když jsme byli dětmi. Oslovili jsme pár rodičů v našem okolí, aby zapátrali po tom, co se jim honí hlavou, když se ocitnou v nějaké vyhrocené situaci. Mrkněte, co nám napsali a můžete se v komentářích pod článkem přidat se svým přiznáním.

Maminky, které očekávají druhý přírůstek do rodiny zažívají ačkoliv velmi šťastné, tak i velmi náročné období. Některé však mají spousty otázek a pochybností nejen z blížícího se porodu, ale také z obav, jak zvládnou dvě malé děti.

 

 

Když se problémy ve třídě začnou řešit teprve ve chvíli, kdy je některé z dětí šikanováno, je už pozdě. Důležité je podchytit vše ještě v zárodku a ihned řešit. Šikana může způsobit velké problémy. Jaké faktory hrají roli při vzniku šikany?

 

Michal VieweghČtenář. Co toto slovo v sobě nese za význam? Je více než jasné, že slovo čtenář vzniklo ze slovesa číst. Číst umí v dnešní době většina populace. Dříve, kdy umělo číst minimum obyvatel naší krásné planety, bylo čtení vzácností. My v dnešní době máme velkou výhodu v tom, že nás naučili číst již na základní škole. Skládali jsme písmenka k sobě, aby nám vznikaly nejprve slabiky a později i slova a nakonec i věty. Jenomže, udělal z nás první stupeň základní školy čtenáře? Zdaleka ne!

psychologMožná si pamatujete jaké to bylo, když jste byli děti. Nemuseli jste jezdit každý rok k moři, na lyže, do 3D kin, do aquaparků. Možná to nejkrásnější co si z léta pamatujete, je čas strávený na jednom místě. Na zahradě nebo dvorku, kde jste znali každý kámen. Věděli jste, kde je sršní hnízdo a kde mají kocouři své oblíbené loviště. 

psycholog

Už kolem tří let věku dítěte se začíná rozvíjet vůle. Vůle je ta složka osobnosti, která nám pomáhá překonávat překážky, dokončovat práci a pracovat na věcech, které nás moc nebaví. A jsme to my rodiče, kteří s rozvojem vůle můžeme svému dítěti pomoci. V dnešní době hodně rodičů své děti do ničeho nenutí

Výchova dítěte může být velmi komplikovaná a zároveň je velmi důležitá. Možná, že taková dokonalá výchova dítěte ani neexistuje. Já jsem si pro Vás připravila pár rad, které by Vám mohly pomoci.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Ježek

Na pěšince na štěrku

potkal ježek ještěrku.

Promiňte, že ruším, paní,

tady není dobré spaní.

Od pondělka do soboty

chodí tudy lidské boty.

Jeden do druhého vráží,

jak spěchají na nádraží.

Ježku, vždyť je neděle,

dnes jsou všichni v kostele.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi