Dnes slaví: Igor Zítra: Olivie a Oliver

pastelkyV minulém článku jsme se zmiňovali o vybavení pro školáky. Probrali jsme to základní a dnes bychom se mohli podívat spíše na nezbytné doplňky.

 

 

Že chtějí být dnešní děti tzv. IN stále dříve si mnozí rodiče zajisté všimli. Školní tašky – batohy nebo i taška přes rameno se mnohdy vybírají podle toho co má zrovna „frčí“ za seriál, nebo dle toho co se líbí hvězdě třídy.  Dnes jsou hodně populární dětské motivy na prvním stupni a na tom druhém spíše potisk Twiling či Hannah Montana. Když se u nás začal tento seriál vysílat po všechbox na svačinu papírnictvích se najednou strhla poptávka na školní potřeby s tímto motivem. Bohužel většinou prodavačky neměly tušení o co jde a chvíli jim trvalo, než jim došlo, že by o tyto věci opravdu mohl být zájem. 

 

Mimo tyto „výstřelky“ se v poslední době dělají pastelky do školy, ale i obyčejné tužky, s ergonomickým tvarováním pro správné  v ruce, například jsou pastelky trojúhelníkového tvaru. Pera na sobě mají vylisovanou držící část stejně tvarovanou. Dětem se to lépe drží a nutí je to mít správný úchop. Tím si i zlepší grafomotoriku a celkově nebudou mít ruku křečovitě staženou kolem tužky. 

 

pastelkyKdyž už jsme u těch tužek a pastelek. Opravdu při výběru věnujte čas i na školní penály. Přece jen musí vydržet minimálně rok a něco snést. Že se děti s tímhle vybavením vůbec nemazlí, zde nemusím připomínat. Asi by nebylo od věci zřídit penál do školy a domů na stůl stojánek na tužky. Přece jen to na to dítě působí důležitějším dojmem. Výhodou je, pokud tedy dítě stojánek opravdu používá, že se propisky a tužky neválí všude. 

 

K výtvarným potřebám nepatří jen pastelky, ale také barvy. Při práci s barvami se i dospělý velmi snadno umaže, natož dítě. Proto můžete koupit dětské zástěrky na kreslení. Asi se vyplatí vzít raději dvě, aby dítě mělo jednu náhradní. Většinou jsou zástěrky omyvatelné, ale když si dítě vzpomene ráno před výtvarnou výchovou, že ji má vlastně špinavou, bude fajn vytáhnout ze šuplíku náhradní a nemuset se stresovat umytím té původní.

 

Dalším vcelku důležitým doplňkem je vhodný box na svačinu. Přece jen v sáčku se svačina lehce zvrhne v neidentifikovatelné cosi. Box udrží jídlo v bezpečí a může se tam toho naskládat více, tak je všechno jídlo pohromadě na jednom místě. Dnes není problém sehnat různé barvy a potisky na nich. Což by mohlo dítě i motivovat k jídlu během přestávek. Přece jen je stále hodně dětí, které dopoledne ve škole nejí a svačiny nosí zpět domů.  

 

Velmi důležité, i pro soustředění dítěte, je pitný režim. Je problém dohlédnout na dítě když je ve škole. Proto je nutné zkusit jej nějak motivovat. Zkuste nechat ho vybrat si jaká dětská lahev by se mu líbila. Přecebatoh jen pít je opravdu třeba a domácí pití u kterého víte co obsahuje je to nejlepší.

 

V podstatě máme všechno důležité co by správný školák měl mít. Už nám zbývá snad je vybavení do šatny. Děti mají většinou v šatnách háčky a na nich mají pověšen školní pytlík na přezuvky. Do toho si schovávají při odchodu ze školy papuče a ráno si je odsud vytáhnou. Je to jednodušší na hledání a pro paní uklizečky i na úklid. Přece jen  25 párů přezuvek se povalujících různě po šatně není ideální stav pro děti ani pro školu. Lehce se může něco stát. Můžete sehnat pěkný s potiskem, většinou jsou i pratelné, takže je dítě může o prázdninách přinést domů a vy zrevidujete stav. V pytlíku nemusí mít jen papuče, může tam mít schované i cvičky na tělocvik, dnes totiž není problém sehnat i různé velikosti. Stačí trochu hledat.

 

Snad jsme obsáhli vše co by mohlo mělo dítě do školy mít. Přeji vám co nejklidnější chystající období. Nenechávejte to až na 1.září a ušetříte si spoustu stresu.

 

Zdroj fotografií: ikona - http://www.pixmac.cz/fotka/000054897891 ostatní - http://www.povlecenidisney.cz

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Poštovní schránka (Jiří Wolker)

Poštovní schránka na rohu ulice,

to není nějaká lecjaká věc.
Kvete modře,
lidé si jí váží velice,
svěřují se jí docela.
Psaníčka do ní házejí ze dvou stran,
z jedné smutná a z druhé veselá.

Psaníčka jsou bílá jako pel
a čekají na vlaky, lodě a člověka,
aby jak čmelák a vítr je do dálek rozesel,
- tam, kde jsou srdce,
blizny červené,
schované v růžovém okvětí.

Když na ně psaní doletí,
narostou na nich plody
sladké nebo trpké.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi