Dnes slaví: Soběslav Zítra: Roman

beruška

Dnes si povíme něco o zvířátkách, která v lidech vzbuzují spíše odpor. Otázka je, co si tito tvorové myslí o nás. Ano, řeč je o hmyzu. Děti tato havěť obvykle dost zajímá, pokud jim nějaký chytrák nenakuká, že je třeba se jí štítit.  Hemžení šesti a vícenohých bývá vděčným objektem pozorování.

Domů si můžete pořídit například strašilku. Moje maminka říkala strašilkám vlající bodliny. Strašilka je tvor s hrůzostrašným vzezřením - odtud nejspíš její název - leč neškodná. Jako chovné zařízení bezvadně poslouží skleněná pětilitrovka. Do té umístíme menší skleničku s vodou, do vody umělecky vetkneme narvané krmné rostliny. To mohou být například ostružiní, maliní nebo sousedovy růže. Vlastní růže naopak pěstujeme co to dá, neb může dojít výše zmíněné krmení. Sklenici občas narosíme rozprašovačem. Podotýkám zevnitř.

Pětilitrovku doporučuji nahoře dobře uzavřít. Dva hlavní požadavky na jakost uzávěru jsou prostupnost pro vzduch a neprostupnost pro strašilky. Tato zvířátka provozují způsob rozmnožování, který mě naplňuje obdivem. Nepotřebují samce. Normální Sexmise.  Vajíčka s největší pravděpodobností naklade samička, která vzala roha a promenáduje se vám po bytě. Po nálezu osmé miniaturní maminčiny kopie obvykle získáte lehký tik. Strašilky rostou tak, že se svlékají. Prostě si odloží starou kůži a dokud je ta nová měkká, strašilka si přifoukne tělo a nová kůže posléze ztmavne a ztvrdne.

Veliká legrace je dostat strašilku odkudkoliv kamkoliv. Pokud před ní strčíte prst, strašidlo zvedne přední pár nohou a začne jím mávat ve snaze zachytit se opory. Na konci nohou jsou umístěny fikané háčky, které obvykle nejlépe fungují, pokud se vám strašilka producíruje po nějaké citlivější části těla. Pokud strašidlo vyrušíte, začne se třepat ve snaze napodobit větvičku ve větru a nebýt objevena a následně sežrána.

Sklínku s krmnými rostlinami je dobré buďto hodně nacpat nebo hrdlo utěsnit, strašilky neovládají plavecké umění.

Pokud je dítko chtivé poznání naší fauny, může si v létě ulovit různý hmyz venku a zavřít ho do příslušné nádoby. Obzvlášť vděčná zábava je vykrmování housenek motýlů bělásků, na ty stačí sklenice a přihazovat lupení přesně těch rostlin, které nám na zahrádce housenky likvidují. Sklenici je opět nutno uzavřít prodyšnou zábranou typu gáza nebo silonky. Při dobrém vykrmování brzy dojde k zakuklení a pokud má chovatelské mládě štěstí, uvidí, jak se líhne motýl. Dávejte dobrý pozor, abyste nebyli zahlédnuti, kterak na ty mrchy číháte za rohem s plácačkou v ruce, mohla by následovat ztráta iluzí o vlastním rodičovi.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Éro letí

Éro letí,nemá děti.

My jich máme jako smetí.

My je máme, neprodáme,

radši si je vychováme..

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi