Dnes slaví: Dominik Zítra: Kristian

beruškaA jsme u ptactva nebeského. Základní volba zní, jak velkého ptáka pořídit. Můžete mít andulku a můžete mít aru, je to jen na Vás. Větší papoušci už ale mají v zobáku pořádnou sílu, takže se asi nehodí do bytu, kde je malé dítko. To by totiž o prstíky strkané do klece mohlo lehce přijít. 

Hlučnost vůbec nemá souvislost s velikostí. Dělat rambajs totiž ovládají naprosto všichni papoušci. Trochu tišší bude jeden pták, který k majiteli víc přilne. To za předpokladu, že se mu dotyčný věnuje. Jak jsou papouši dva, už na lidi dost dlabou. A taky si mají pořád co vykládat, takže berte v úvahu existenci nervóznějších členů rodiny. Viz náš dědoušek nadskakující a nadávající při každém vstupu do kuchyně. Anduly byly dvě a pěkně uřvané.

Klec můžete koupit nebo vyrobit. Doporučuju zmermomocnit nějakého manuálně zručného příbuzného k postavení pěkné voliérky. Já osobně bych tvořila pro změnu ze staré dobré vitríny. Každopádně na dně je optimální mít vysunovací zásuvku, ptactvo dost nadělá. V tomto směru se výborně osvědčuje Ikea a jejich boxy Samla v různých velikostech.Vyložit dno můžeme novinami.

Základem krmení je zrní. Dají se koupit různé směsky nebo si můžete pořídit pytel slunečnice, ovsa a prosa a namíchat si to sami. Větší opeřenci ocení oříšky. Dle sezóny a možností podávejte papouškům ovoce a zeleninu, rádi to oždibují. Také zakupte pítko příslušné velikosti. Pokud na to máte nervy, přidejte do klece kameninovou nebo nerezovou misku s vodou na koupání. Ptáci se budou ve vodě rochnit a vesele ji cákat na všechny světové strany. Co se rozmetání týká, zamáváním křídel lze rozptýlit velké množství nepořádku ze dna klece. Tudíž se opět dostáváme k vitrínce, tam to příliš nehrozí.

S exotickým ptactvem je spjata schopnost opakovat slova, pokud je do ptáka dostatečně často a vehementně hučíte. Této skutečnosti se většina dětí naučí velmi brzo využít. Existuje spousta situací, kdy se některé výrazy fakt nehodí. Například návštěva tchýně může dopadnout lehce neidylicky, pokud jde dělat na papouška ťuťu ňuňu a on jí poví to, co jí možná toužíte sdělit taky, leč schází Vám odvaha nebo ptákova nevinnost. Velmi zajímavý chovanec je pro své "řečové" schopnosti loskuták, blízce příbuzný našemu špačkovi.

 

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Na čištění zoubků

Chytili jsme štětináče v prapodivném kožíšku,

na zádech byl celý hladký a chlupatý na bříšku.

Takového štětináče musí doma každý mít,

každé ráno,každý večer musí se s ním pomazlit.

Pak ho musí vykoupati, na sluníčku usušit,

chce-li zoubky jako doubky čisťounké a zdravé mít.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi