Je to říkanka pro batolátka s ukazováním a využitím ručiček i předloktí. Je trochu morbidní, ale dětem se vždycky moc líbila – už několika generacím v naší rodině.

A já brouček sekal souček, usek jsem si paleček.

Šel jsem k panu doktorovi, aby mně dal páseček.

A pan doktor povídal: " Cos to broučku udělal! "

A já brouček sekal souček, ceeeeeeelý jsem se posekal.

 

 m.burinska


Další články z kategorie

Říkanky

Vařila myšička

Vařila myšička kašičku

na zeleném rendlíčku.

Tomu dala, tomu nic,

tomu málo, tomu víc.

Ten plakal, ten skákal

a ten maličký frrrr –

do komůrečky

na homolečky  –

tam se napapal.

Reklama