Celá naše rodina má ráda dobré marmelády - hodně ovoce, málo cukru - ty jsou opravdu drahé. Nemáme žádný sad, tak jsme začali chodit po okolí a v sezóně sbíráme dost druhů ovoce z volně rostoucích stromů. Ne přímo u silnic. Dá se najít hodně míst, kde byly dřív zahrádky. Nebo vedlejší polní cesty, lemované nejen ořechy, ale i švestkami, jablky a hruškami. Doma pak děláme marmelády s cukrem 3(4):1. Domácí kompoty s minimem cukru. Ještě k tomu máme bonus, procházky venku.

srbova

 


Další články z kategorie

Říkanky

Ježek

Na pěšince na štěrku

potkal ježek ještěrku.

Promiňte, že ruším, paní,

tady není dobré spaní.

Od pondělka do soboty

chodí tudy lidské boty.

Jeden do druhého vráží,

jak spěchají na nádraží.

Ježku, vždyť je neděle,

dnes jsou všichni v kostele.

Reklama