Dnes slaví: Otýlie Zítra: Zdislava

BiodermaTaké se již nemůžete dočkat, až letos opět vyrazíte na vytouženou dovolenou společně se svými nejbližšími? Pokud však nechcete, aby vaše nadšení vystřídalo zoufalství způsobené spálenou kůži vašich dětí, seznamte se se základními pravidly bezpečného opalování. Jistě vám nemusíme připomínat, že dětská pokožka je mnohem citlivější než pokožka dospělého člověka, a proto vyžaduje o to intenzivnější péči.

Vyhýbat se sluníčku samozřejmě není řešení, neboť sluneční paprsky stimulují organismus k tvorbě tolik potřebného vitamínu D. Ten je nezbytný pro správný vývoj kostí, zubů a kůže. Na druhou stranu by se to s pobytem na přímém slunci rozhodně nemělo přehánět. Pokožka vstřebává sluneční záření i ve stínu, takže není nutné grilovat tělo po mnoho hodin na plážovém lehátku.

Příliš dlouhý pobyt na sluníčku vede ke vzniku spálenin, rychlému stárnutí kůže a v horším případě k degenerativním změnám, rakovině a tvorbě melanomů. Proto byste měla ctít rady odborníků a snažit se o maximální ochranu pokožky před sluncem. Především pak té dětské, na které může sluníčko napáchat ještě větší škody.

 

Bioderma

 

Kdy se raději držet ve stínu?

Ačkoliv se následující pravidlo omílá neustále dokola, stále se najde spousta rodičů, kteří ho podceňují a dělají pravý opak. V době mezi jedenáctou až patnáctou hodinou je pobyt na sluníčku naprosto nevhodný. Sluneční paprsky jsou nejintenzivnější a nejrychleji spalují. Během této doby se raději držte ve stínu.

Pořiďte dětem kvalitní opalovací kosmetiku

Vhodně zvolená opalovací kosmetika je klíčem ke zdravému opalování. Vzhledem ke specifickému složení dětské pokožky je žádoucí, abyste svým dětem pořídila přípravek určený pro danou věkovou kategorii.

 

Při výběru opalovacího přípravku hleďte na SPF faktor, ale také na složení a vlastnosti daného produktu.

 

 

Co se týče SPF faktoru, jednoznačně volte co nejvyšší číslo

Přípravek by neměl obsahovat parabeny, parfémy ani oktokrylen. Kvalitní opalovací krém pro děti je zároveň hypoalergenní, fotostabilní a nekomedogenní.

 

Hodil by se vám konkrétní tip? K tomu nejlepšímu, co je v sortimentu opalovací kosmetiky k mání, patří produktová řada od Biodermy. Pro dospělé jsou určeny krémy na opalování Photoderm, pro děti pak ty s přízviskem Photoderm Kid.

 

Na stránkách Biodermy si nyní můžete zasoutěžit o novinku - Opalovací mlhu SPF 30. Stačí, když správně odpovíte na kvízové otázky o opalování a budete mít trochu štěstí.

 

Bioderma

 

Menší děti by se opalovat vůbec neměly

Nejcitlivější pleť mají novorozenci. Pro děti ve věku do šesti měsíců je opalování velmi nebezpečné, a to i v případě aplikace kosmetických přípravků (které navíc nejsou pro danou věkovou kategorií určeny). Na pozoru by se měli mít také rodiče dětí ve věku od šesti měsíců do jednoho roku. Ani ty by na sluníčku neměly pobývat příliš dlouho a je vhodné a je chránit oblečením s dlouhými rukávy a nohavicemi.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Zima byla

Zima byla, bláto bylo,

cikáně se narodilo.

Zima je, bláto je,

cikáně už tancuje.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi