Dnes slaví: Dominik Zítra: Kristian

5 potravin pro krásné vlasyVětu "Jste to, co jíte" jste už nejspíš slyšeli bezpočtukrát, a tak nemá cenu ji příliš rozebírat. Ostatně – bylo by velmi naivní si myslet, že zůstanete fit, zdraví a krásní, pokud nahradíte čerstvou zeleninu a ovoce jídlem z fastfoodu, vodu a bylinkové čaje Coca-Colou a pohyb hrstí doplňků stravy. Tak to zkrátka nefunguje a příroda se jen tak lehce ošálit nedá.

 

Tělo výživu potřebuje a nejjednodušší způsob, jak mu ji dodat, rozhodně nevede přes zázračné multivitaminy a pilulky ala "dejte si pět denně a do týdne máte štíhlou postavu, zářivé vlasy nebo pokožku bez chybičky".

 

Abychom ale jen nemoralizovali – co konkrétně si vlastně přihodit do nákupního košíku, pokud vám jde o výstavní hřívu jako z reklamy na šampon, nad kterou budou závistivě přivírat oči všichni, které potkáte byť jen na cestě do práce a zpět?

 

Až budete příště s nákupním seznamem brouzdat uličkami supermarketu, zkuste se zaměřit hlavně na tyto potraviny.

 

Ořechy

Je jedno, které vám chutnají nejvíc a po kterých vaše chuťové pohárky prahnou. Oříšky dodají vašim vlasům tolik potřebný zinek proti padání, omega--3 mastné kyseliny pro nádherný lesk nebo selen a hromadu minerálů pro výživu.

 

Vajíčka

Určitě už jste slyšeli doporučení, že ze syrového vajíčka a majonézy si můžete vyrobit ohromně výživnou masku na vlasy, díky které budete mít háro silné jako nikdy dřív! Je to hlavně tím, že vejce v sobě obsahuje spoustu bílkovin, vitamin B12 a biotin, který slouží jako stavební materiál pro buňky.

 

Losos

Nálož proteinů, vitaminu D, B12 a omega-3 mastných kyselin dělá z téhle ryby něco jako živou vodu pro váš vlasový porost. Schválně si vzpomeňte, že olej z lososa se používá dokonce pro výrobu želatinových tobolek, které jsou určeny pro krásné vlasy a pevné nehty!

 

Avokádo

Vysoký obsah vitaminu E a B podporuje růst vlasů a zároveň pokožku hydratuje a udržuje ji v kondici.

 

Luštěniny

Necháváte si vlasy dorůst a každý měsíc úzkostlivě sledujete, zda se dílo daří a o jaký kousek se vám vlásky prodloužily? Zařaďte do jídelníčku luštěniny a nebudete stíhat měřit! Množství proteinů, železa a zinku se už o vše postará!

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Mraveneček

Polámal se mraveneček, ví to celá obora.

O půlnoci zavolali mravenčího doktora.

Doktor klepá na srdíčko, potom píše recepis

Třikrát denně prášek cukru, bude chlapík jako rys.

Dali prášek podle rady, mraveneček stůně dál.

Celý den byl jako v ohni, celou noc jim proplakal.

Čtyři stáli u postýlky, pátý šeptal: Neplakej. Zafoukám ti na bolístku, do rána ti bude hej.

Zafoukal mu na bolístku, pohladil ho po čele,

hop a zdravý mraveneček ráno skáče z postele.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi