Dnes slaví: Milena Zítra: Miloš

5 potravin pro krásné vlasyVětu "Jste to, co jíte" jste už nejspíš slyšeli bezpočtukrát, a tak nemá cenu ji příliš rozebírat. Ostatně – bylo by velmi naivní si myslet, že zůstanete fit, zdraví a krásní, pokud nahradíte čerstvou zeleninu a ovoce jídlem z fastfoodu, vodu a bylinkové čaje Coca-Colou a pohyb hrstí doplňků stravy. Tak to zkrátka nefunguje a příroda se jen tak lehce ošálit nedá.

 

Tělo výživu potřebuje a nejjednodušší způsob, jak mu ji dodat, rozhodně nevede přes zázračné multivitaminy a pilulky ala "dejte si pět denně a do týdne máte štíhlou postavu, zářivé vlasy nebo pokožku bez chybičky".

 

Abychom ale jen nemoralizovali – co konkrétně si vlastně přihodit do nákupního košíku, pokud vám jde o výstavní hřívu jako z reklamy na šampon, nad kterou budou závistivě přivírat oči všichni, které potkáte byť jen na cestě do práce a zpět?

 

Až budete příště s nákupním seznamem brouzdat uličkami supermarketu, zkuste se zaměřit hlavně na tyto potraviny.

 

Ořechy

Je jedno, které vám chutnají nejvíc a po kterých vaše chuťové pohárky prahnou. Oříšky dodají vašim vlasům tolik potřebný zinek proti padání, omega--3 mastné kyseliny pro nádherný lesk nebo selen a hromadu minerálů pro výživu.

 

Vajíčka

Určitě už jste slyšeli doporučení, že ze syrového vajíčka a majonézy si můžete vyrobit ohromně výživnou masku na vlasy, díky které budete mít háro silné jako nikdy dřív! Je to hlavně tím, že vejce v sobě obsahuje spoustu bílkovin, vitamin B12 a biotin, který slouží jako stavební materiál pro buňky.

 

Losos

Nálož proteinů, vitaminu D, B12 a omega-3 mastných kyselin dělá z téhle ryby něco jako živou vodu pro váš vlasový porost. Schválně si vzpomeňte, že olej z lososa se používá dokonce pro výrobu želatinových tobolek, které jsou určeny pro krásné vlasy a pevné nehty!

 

Avokádo

Vysoký obsah vitaminu E a B podporuje růst vlasů a zároveň pokožku hydratuje a udržuje ji v kondici.

 

Luštěniny

Necháváte si vlasy dorůst a každý měsíc úzkostlivě sledujete, zda se dílo daří a o jaký kousek se vám vlásky prodloužily? Zařaďte do jídelníčku luštěniny a nebudete stíhat měřit! Množství proteinů, železa a zinku se už o vše postará!

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Foukej, foukej, větříčku

Foukej, foukej, větříčku,

shoď mi jednu hruštičku,

shoď mi jednu nebo dvě,

budou sladké obě dvě.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi