Dnes slaví: Olga Zítra: Bořek

Místo, kde můžete vést svému dítěti už v  těhotenství virtuální deníček, dozvědět se mnoho nového, sdílet, zapisovat zážitky a to celé nakonec mít i jako tištěnou knihu – no není to báječný nápad?  Před pěti lety právě něco takového napadlo Josefa Nakládala a před několika týdny spatřilo světlo světa jeho tvůrčí dítě: Childbook. Deníček, který uchová vzpomínky pro vás i vaše děti.

 

Báječné na tom všem je, že své deníčky můžete sdílet se svými kamarády, rodiči i prarodiči. Komukoliv dáte přístup, bude mít možnost si události v  deníčku přečíst, prohlédnout a okomentovat.

Jako informační podpora a průvodce tu funguje zvláštní tvoreček. Knižní víla Evelína se stará o to, aby celý Childbook fungoval jak má a přispěchá na pomoc v  případě nouze, provádí vás programem. Za aktivní používání Childbooku vám bude dávat perly, za které si pořídíte další kapitoly do deníku nebo odměny ve formě dárečků. Jakkoliv příjemně tohle všechno zní, dojem bude ještě úžasnější, když si stránky poprvé otevřete. 

Obrázky vám budou známé ze Sluníčka!

Výtvarnice Edit Sliacka, jejíž obrázky znáte například z časopisu Sluníčko, vylepšila už tak velmi střízlivý a elegantní vzhled velmi vkusnými obrázky, které podtrhují něhu, serióznost a barevnou vyladěnost celého projektu. Není to přeslazené, není to příliš uniformní. Prostě tak akorát.

Celý Childbook provází příběh o Knižní královně, která tak nějak zjistila, že už si moc nepamatuje dětství svých dětí… a tak se rozhodla, že nedopustí, aby vzpomínky rodičům takto odvál čas. Na svém zámku (no a to je právě prostředí Childbooku, koncipované do pohádkového království a obrovské knihovny) nechala zřídit obrovskou knihovnu, která bude plná deníčků dětí, no, prý z  celého světa. Tak vidíte to, ve chvíli, kdy založíte svému dítku deníček, bude virtuálně ležet v  zámku staré dobré Knižní královny. O vás samotné se potom bude starat knižní víla Evelína, která tu slouží jako pomocník, když se ztratíte v  orientaci na webu, budete chtít pomoct, poradit nebo vám prostě přinese nějakou zajímavou informaci…. Třeba takovou, že novorozenec čůrá až 40x denně a kaká až 6x za den, ale považte, ve chvíli, kdy si domů přinesete voňavé miminko, je to sdělení k  nezaplacení…

Vydařený projekt? Nechám to na Vás!

Co mě velmi zaujalo, bylo jednoduché ovládání a vkládání informací, často na vás vykoukne prostor pro vložení něčeho, co by vás ani nenapadlo – třeba jaký je význam jména, o kterém pro své děťátko uvažujete??? Nakonec i na takovou věc si rádi po letech zavzpomínáte. Kolonky jsou přehledné a grafické zpracování nemá chybu, všechno vypadá na pohled úžasně a touha si to všechno uložit jako tištěnou knihu na sebe nenechá dlouho čekat. Skvělé také je, že jednotlivé údaje tu můžete zpětně opravovat, přejmenovávat a případně i všechno nenávratně smazat (což by ale asi byla škoda). Ale samozřejmě je na každém, jak ho Childbook osloví, podle mě je to mimořádně vydařený projekt s  velkou budoucností.

Nezbývá než Childbooku popřát mnoho spokojených uživatelů.

 

Co Vás ještě v  Childbooku čeká:

  • Možnost vkládat videozáznamy
  • Nové kapitoly rozšiřující možnosti deníku (jak dítě roste, kam jezdíte na výlety apod…)
  • Emailové notifikace
  • V  případě zájmu čtenářů i zabezpečené propojení s  Facebookem
  • A spousta dalších věcí, podle toho, co si uživatelé budou přát… jakékoliv názory a nápady jsou více než vítány!

 

www.childbook.cz

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Myška tanečnice

Měl jsem myšku tanečnici,

tancovala po světnici.

Byla černá i bílá,

každému se líbila.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi