Dnes slaví: Dušan Zítra: Darja

Tak jako se slaví Den matek a Den žen, je v zahraničí uznáván i svátek pod názvem Den otců. Tento svátek v naší zemi není příliš populární a role otce je mnohdy nedoceněná, ovšem nevidím důvod, proč jej vyřadit z oslav rodičovství.

 

 

Den otců připadá vždy na třetí neděli v červnu, letos tedy na 19. června. Tento svátek pochází, jako mnohé jiné, z Ameriky, kde ho zavedla jistá Sonora Smart Dodd, která tím chtěla vyjádřit díky svému otci, který ji vychoval po smrti matky spolu s dalšími 4 sourozenci. Její otec se narodil v červnu a tak tento svátek připadl na den jeho narození.

Přestože se svátek slaví v Německu, Austrálii, USA a dalších státech, kde je oficiálně zahrnut do kalendáře, v České republice se tomu, i přes snahu organizací, nestalo. Den otců se slaví již více než 100 let  a doplňuje tak oslavu rodiny, která zahrnuje sérii svátků Den matek, Den dětí, Den rodiny a Den otců.

Tak jako maminku potěší kytička či obrázek, určitě potěší pěkně vymalované autíčko i tatínka a jistě si rád tuto dětskou "čmáranici" schová, bude-li mu věnována k této příležitosti. 

Snad se i u nás brzo dočkáme oficiálního ustanovení v našich kalendářích.  Pokud se do našich myslí zapsal Valentýn a Halloween, nevidím důvod, proč by se tak nemohlo stát i s tímto svátkem.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Koťátko a sluníčko

Hrálo si koťátko na trávníčku,

sahalo pacičkou po sluníčku.

Sluníčko upletlo zlatý pásek,

tahalo koťátko za ocásek.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi