Dnes slaví: Vendelín Zítra: Brigita

Nejen maminky, ale všechny ženy, které pečují o děti, rodinu, domácnost a oblečení jejích členů se zcela jistě potýkají s častým problémem, jak odstranit skvrny nejrůznějšího původu. Je sice spousta nejrůznějších přípravků, které jsou k dostání v drogeriích, aby nám pomohly s odstraňováním skvrn, ale na některé druhy skvrn vyzrají mnohem lépe suroviny, které máme běžně doma a mnohdy ani nevíme, jak velmi jsou účinné i v tomto směru. 

 

Naše maminky a babičky často před praním prádlo ještě namáčely.  

S tímto postupem měly velmi dobré zkušenosti, neboť tak se špína uvolňovala z oděvů mnohem lépe, než kdyby jej pouze opraly.  Než se špína rozpustí, trvá to obvykle 20 minut. Zkusme se tedy opět vrátit k namáčení zvláště špinavého prádla i my, moderní matky. 

Používáme-li látkové kapesníky a nikoli papírové, po rýmě je naše babičky namáčely před praním do vody se solí. My to můžeme vyzkoušet také. 

Každá hospodyňka doma pravidelně používá nejrůznější prkénka a ta je potřeba čas od času také pořádně vyčistit.

Ideální je na to rozkrojený citron. Po potření citronem prkénka opláchněte. Tímto postupem vše nejen vyčistíte, ale i vybělíte a prkénka navíc zbavíte nejrůznějších zápachů.  

Moderní domácnosti jsou většinou již všechny vybavené mikrovlnnou troubou.

I tu, pokud se nám zdá zevnitř špinavá, nelibě páchnoucí, můžeme s velkým úspěchem vyčistit pomocí citronu. Stačí půlku citronu nakrájet na kolečka, položit na plochý talířek s trochou vody a zapnout mikrovlnku na minutu. Citronová šťáva se společně s vodou vypaří, ulpí na stěnách mikrovlnky a my ji jen snadno setřeme pomocí papírového ubrousku. Zbavíme tak mikrovlnnou troubu špíny i nepříjemného zápachu z jídel. 

Děti a skvrny

Naše děti na jaře a v létě často běhají po trávníku a nejednou, když upadnou, zašpiní si oblečení a nadělají si na něm skvrny od trávy. Je pak na nás, matkách, abychom daly dětské oblečení znovu do pořádku. Z bavlněných a lněných látek odstraníme skvrny zcela běžným praním, případně bělením, jedná-li se o prádlo bílé, jednobarevné.  Velmi dobře pomůže skvrny od trávy odstranit také líh. Starý postup našich babiček říká, že máme oděv se skvrnami od trávy namočit v mléce a potom důkladně vymáchat v čisté vodě.  A jako v předchozím případě, můžete zkusit vyčistit skvrny od trávy citronovou šťávou. 

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Mlsání

Říkanka, kterou mě maminka před sedmdesáti lety naučila:

MRKVIČKU JÍM TUZE RÁDA,

ZAJEČICE PRAVÍ!

CHROUSTEJTE JI ZAJÍČKOVÉ,

AŤ JSTE HODNĚ ZDRAVÍ !

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi