Chytili jsme štětináče v prapodivném kožíšku,

na zádech byl celý hladký a chlupatý na bříšku.

Takového štětináče musí doma každý mít,

každé ráno,každý večer musí se s ním pomazlit.

Pak ho musí vykoupati, na sluníčku usušit,

chce-li zoubky jako doubky čisťounké a zdravé mít.

 

Hubnerováj Jana

 


Další články z kategorie

Říkanky

Z kopečka

KIdyž jsme jezdili přes kopec k prarodičům a tetě, táta nám říkával:

my jedeme z kopečka, točí se nám kolečka,

my jedeme z kopce, k tetce Hance do Jablonce :-)


při čištění zoubků používáme:

čistím zoubky řízy, řízy, ať jsou bílé jako břízy

Reklama