Byl jeden domeček,

v tom domečku stoleček,

na stolečku mistička,

v té mističce vodička v té vodičce rybička.

Kde je ta ryba? Kočka ji snědla.

Kde je ta kočka? V lesy zaběhla.

Kde jsou ty lesy? Na prach shořely.

Kde je ten prach? Voda ho vzala.

Kde je ta voda? Voli ji vypili.

Kde jsou ti voli? Páni je snědli.

Kde jsou ti páni? Na hřbitově zakopáni.

 

Darebka16


Další články z kategorie

Říkanky

Prasátko a brouk

Šlo prasátko na procházku.

Mělo uzel na ocásku.
Po cestě je potkal pes.
Ocásek si rovně nes.

Leze, leze brouk,

vítr na něj fouk,

překulil ho na záda,
takhle kopal nohama.

Reklama