Dnes slaví: Ludmila Zítra: Naděžda

Řekněte slovo POROD nastávající mamince v posledním trimestru těhotenství a šance, že jí začne divoce bušit srdce a že její mysl se zaplaví obavami a v některých případech panikou, je vysoká. Ona ví, že ten den se blíží a síla daleko větší než ona sama ji ovládne a bude řídit její tělo. Pro některé ženy je porod událostí plnou obav a strachu, ale pro hypnomaminky je to pouhá výzva.

 

Tyto moudré ženy používají hypnózu pro zbavení se bolesti a strachu z nastávajícího porodu.

V minulosti slovo “hypnóza“ představovalo obrázek hypnotizérů na jevišti uchvacujících publikum k ponižujícím a trapným výkonům. V dnešní době je běžné použití hypnózy k terapeutickým účelům v mnoha odvětvích medicíny, zubní anestezie a soukromé terapie. I přesto je kolem hypnózy pořád mnoho mylných představ, které mohou některé lidi od tohoto velmi účinného prostředku terapie odradit. 

Fakta týkající se hypnózy:

  • Veškerý hypnotický stav je samohypnóza; terapeut je pouze průvodcem. 
  • Člověk se rozhodne, jestli se uvede do hypnotického stavu, zůstane v něm nebo z něj vystoupí svou vlastní vůlí.
  • Přibližně 90–95 % obyvatelstva může být hypnotizováno. Svolnost, víra a motivace hrají velkou roli při schopnosti hypnotizace.
  • Během hypnózy nespíte ani nejste v bezvědomí a můžete se kdykoli z hypnotického stavu “vrátit“ pouhým chtěním. 
  • Je jednodušší zhypnotizovat lidi se silnější myslí a vůlí – ne naopak, jak se často domníváme.
  • Nikdo vás nemůže donutit vyzradit tajemství nebo informaci proti vaší vůli ve stavu hypnózy. 
  • Hypnóza není nábožensky orientována, je to jen cesta, jak zaměřit vaši mysl k pozitivu.

 

Hypnóza se používá ve zdravotnictví a zubních ordinacích nejčastěji s pacienty, kteří mají život ohrožující alergii na anestetika.

Hypnóza má velký úspěch a pacienti jsou schopni podstoupit zákroky bez léků a bolesti. Víme proto, že mysl může být trénována, aby pocit nepohodlí a bolesti  daná osoba vnímala jen jako tlak. Tohoto jde také docílit při porodu s pomocí hypnózy. Čím více relaxace a klidu maminka u porodu zažívá, tím více se její uvolnění prohlubuje a je schopná se uvést do hlubokého stavu hypnózy. Fyzické uvolnění a relaxace jsou naučené a maminka se denně připravuje na porod s použitím vizualizací. Když se vědomá mysl hypnózou obejde, můžeme naše podvědomí doslova přeprogramovat, aby věřilo, že porod je pohodlný, lehký a radostný. 

V jiných kulturách je porod brán jako přirozená a normální událost v životě ženy.

Rodící ženy jsou podporovány jinými ženami a děti jsou často přítomny této události. Touto cestou je zrození oslavováno a uctíváno. Mladé dívky pak vyrostou s vírou, že porod je pozitivní událost a jejich očekávání z narození miminka toto přesvědčení odráží.  Výsledkem je, že jejich porody jsou podobné jejich předchůdcům – bez bolesti a strachu.  Očekávaný porod vnímají pozitivně. V naší společnosti je tomu právě naopak. Po mnoho generací nám bylo říkáno, že rození miminka trvá mnoho bolestných a útrpných hodin doprovázených strachem a úzkostí. Z příběhů, které slýcháváme od přátel a rodinných příslušníků, nám běhá mráz po zádech,  a tak toto “dědictví“ pokračuje.  Při porodu zažíváme bolest – z velké části protože ji očekáváme!

 

Michaela Kalusová

www.jemnezrozeni.cz

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Ručičky a prstíky

1.Paci, paci ,pacičky, to jsou moje ručičky.To jsou moje dlaně, zatleskáme na ně.

2.Paci, paci, pacičky, to jsou moje ručičky. A teď je z nich mistička :Kdo z nich pije?Kočička.

3.Paci, paci, pacičky, táta koupil botičky. A maminka pásek za myší ocásek.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi