Dnes slaví: Běla Zítra: Slavomír

Řekněte slovo POROD nastávající mamince v posledním trimestru těhotenství a šance, že jí začne divoce bušit srdce a že její mysl se zaplaví obavami a v některých případech panikou, je vysoká. Ona ví, že ten den se blíží a síla daleko větší než ona sama ji ovládne a bude řídit její tělo. Pro některé ženy je porod událostí plnou obav a strachu, ale pro hypnomaminky je to pouhá výzva.

 

Tyto moudré ženy používají hypnózu pro zbavení se bolesti a strachu z nastávajícího porodu.

V minulosti slovo “hypnóza“ představovalo obrázek hypnotizérů na jevišti uchvacujících publikum k ponižujícím a trapným výkonům. V dnešní době je běžné použití hypnózy k terapeutickým účelům v mnoha odvětvích medicíny, zubní anestezie a soukromé terapie. I přesto je kolem hypnózy pořád mnoho mylných představ, které mohou některé lidi od tohoto velmi účinného prostředku terapie odradit. 

Fakta týkající se hypnózy:

  • Veškerý hypnotický stav je samohypnóza; terapeut je pouze průvodcem. 
  • Člověk se rozhodne, jestli se uvede do hypnotického stavu, zůstane v něm nebo z něj vystoupí svou vlastní vůlí.
  • Přibližně 90–95 % obyvatelstva může být hypnotizováno. Svolnost, víra a motivace hrají velkou roli při schopnosti hypnotizace.
  • Během hypnózy nespíte ani nejste v bezvědomí a můžete se kdykoli z hypnotického stavu “vrátit“ pouhým chtěním. 
  • Je jednodušší zhypnotizovat lidi se silnější myslí a vůlí – ne naopak, jak se často domníváme.
  • Nikdo vás nemůže donutit vyzradit tajemství nebo informaci proti vaší vůli ve stavu hypnózy. 
  • Hypnóza není nábožensky orientována, je to jen cesta, jak zaměřit vaši mysl k pozitivu.

 

Hypnóza se používá ve zdravotnictví a zubních ordinacích nejčastěji s pacienty, kteří mají život ohrožující alergii na anestetika.

Hypnóza má velký úspěch a pacienti jsou schopni podstoupit zákroky bez léků a bolesti. Víme proto, že mysl může být trénována, aby pocit nepohodlí a bolesti  daná osoba vnímala jen jako tlak. Tohoto jde také docílit při porodu s pomocí hypnózy. Čím více relaxace a klidu maminka u porodu zažívá, tím více se její uvolnění prohlubuje a je schopná se uvést do hlubokého stavu hypnózy. Fyzické uvolnění a relaxace jsou naučené a maminka se denně připravuje na porod s použitím vizualizací. Když se vědomá mysl hypnózou obejde, můžeme naše podvědomí doslova přeprogramovat, aby věřilo, že porod je pohodlný, lehký a radostný. 

V jiných kulturách je porod brán jako přirozená a normální událost v životě ženy.

Rodící ženy jsou podporovány jinými ženami a děti jsou často přítomny této události. Touto cestou je zrození oslavováno a uctíváno. Mladé dívky pak vyrostou s vírou, že porod je pozitivní událost a jejich očekávání z narození miminka toto přesvědčení odráží.  Výsledkem je, že jejich porody jsou podobné jejich předchůdcům – bez bolesti a strachu.  Očekávaný porod vnímají pozitivně. V naší společnosti je tomu právě naopak. Po mnoho generací nám bylo říkáno, že rození miminka trvá mnoho bolestných a útrpných hodin doprovázených strachem a úzkostí. Z příběhů, které slýcháváme od přátel a rodinných příslušníků, nám běhá mráz po zádech,  a tak toto “dědictví“ pokračuje.  Při porodu zažíváme bolest – z velké části protože ji očekáváme!

 

Michaela Kalusová

www.jemnezrozeni.cz

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Náš táta šel na houby

Náš táta šel na houby,

jestli on tam zabloudí…
Nezabloudí, těšte se,
on vám houby přinese.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi