Dnes slaví: Radoslav Zítra: Stanislav

pastelkyV minulém článku jsme se zmiňovali o vybavení pro školáky. Probrali jsme to základní a dnes bychom se mohli podívat spíše na nezbytné doplňky.

 

 

Že chtějí být dnešní děti tzv. IN stále dříve si mnozí rodiče zajisté všimli. Školní tašky – batohy nebo i taška přes rameno se mnohdy vybírají podle toho co má zrovna „frčí“ za seriál, nebo dle toho co se líbí hvězdě třídy.  Dnes jsou hodně populární dětské motivy na prvním stupni a na tom druhém spíše potisk Twiling či Hannah Montana. Když se u nás začal tento seriál vysílat po všechbox na svačinu papírnictvích se najednou strhla poptávka na školní potřeby s tímto motivem. Bohužel většinou prodavačky neměly tušení o co jde a chvíli jim trvalo, než jim došlo, že by o tyto věci opravdu mohl být zájem. 

 

Mimo tyto „výstřelky“ se v poslední době dělají pastelky do školy, ale i obyčejné tužky, s ergonomickým tvarováním pro správné  v ruce, například jsou pastelky trojúhelníkového tvaru. Pera na sobě mají vylisovanou držící část stejně tvarovanou. Dětem se to lépe drží a nutí je to mít správný úchop. Tím si i zlepší grafomotoriku a celkově nebudou mít ruku křečovitě staženou kolem tužky. 

 

pastelkyKdyž už jsme u těch tužek a pastelek. Opravdu při výběru věnujte čas i na školní penály. Přece jen musí vydržet minimálně rok a něco snést. Že se děti s tímhle vybavením vůbec nemazlí, zde nemusím připomínat. Asi by nebylo od věci zřídit penál do školy a domů na stůl stojánek na tužky. Přece jen to na to dítě působí důležitějším dojmem. Výhodou je, pokud tedy dítě stojánek opravdu používá, že se propisky a tužky neválí všude. 

 

K výtvarným potřebám nepatří jen pastelky, ale také barvy. Při práci s barvami se i dospělý velmi snadno umaže, natož dítě. Proto můžete koupit dětské zástěrky na kreslení. Asi se vyplatí vzít raději dvě, aby dítě mělo jednu náhradní. Většinou jsou zástěrky omyvatelné, ale když si dítě vzpomene ráno před výtvarnou výchovou, že ji má vlastně špinavou, bude fajn vytáhnout ze šuplíku náhradní a nemuset se stresovat umytím té původní.

 

Dalším vcelku důležitým doplňkem je vhodný box na svačinu. Přece jen v sáčku se svačina lehce zvrhne v neidentifikovatelné cosi. Box udrží jídlo v bezpečí a může se tam toho naskládat více, tak je všechno jídlo pohromadě na jednom místě. Dnes není problém sehnat různé barvy a potisky na nich. Což by mohlo dítě i motivovat k jídlu během přestávek. Přece jen je stále hodně dětí, které dopoledne ve škole nejí a svačiny nosí zpět domů.  

 

Velmi důležité, i pro soustředění dítěte, je pitný režim. Je problém dohlédnout na dítě když je ve škole. Proto je nutné zkusit jej nějak motivovat. Zkuste nechat ho vybrat si jaká dětská lahev by se mu líbila. Přecebatoh jen pít je opravdu třeba a domácí pití u kterého víte co obsahuje je to nejlepší.

 

V podstatě máme všechno důležité co by správný školák měl mít. Už nám zbývá snad je vybavení do šatny. Děti mají většinou v šatnách háčky a na nich mají pověšen školní pytlík na přezuvky. Do toho si schovávají při odchodu ze školy papuče a ráno si je odsud vytáhnou. Je to jednodušší na hledání a pro paní uklizečky i na úklid. Přece jen  25 párů přezuvek se povalujících různě po šatně není ideální stav pro děti ani pro školu. Lehce se může něco stát. Můžete sehnat pěkný s potiskem, většinou jsou i pratelné, takže je dítě může o prázdninách přinést domů a vy zrevidujete stav. V pytlíku nemusí mít jen papuče, může tam mít schované i cvičky na tělocvik, dnes totiž není problém sehnat i různé velikosti. Stačí trochu hledat.

 

Snad jsme obsáhli vše co by mohlo mělo dítě do školy mít. Přeji vám co nejklidnější chystající období. Nenechávejte to až na 1.září a ušetříte si spoustu stresu.

 

Zdroj fotografií: ikona - http://www.pixmac.cz/fotka/000054897891 ostatní - http://www.povlecenidisney.cz

Další články z kategorie

Sponzoři soutěží

fragment

 


 

Říkanky

Hou hou, krávy jdou

Hou hou, krávy jdou, nesou mlíko pod vodou.

A ta naše jalová do kostela chodívá. 

Kostel se zboří, stodolička hoří,

skoč, panenko, do vody pro ty černý jahody.

Proč já bych tam skákala, sukničky si máchala.

Kde bych si je usušila? 

U pána nahoře, v tý černý komoře.

Pán není doma, von jel do mlejna,

pro čtyry ovce, pro pátýho skopce, pro šestýho do kopce. :-))

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi