Dnes slaví: Matouš Zítra: Darina

Vzpomeňte si, jak jste se cítili, když jste šli první den do nového zaměstnání. Tak přesně se bude cítit váš prvňáček, až poprvé vstoupí do své třídy. Vy jste to možná zvládli sami, ale on bude zaručeně potřebovat vaši podporu. Snažte se mu první den, co nejvíce zpříjemnit, aby se těšil i na ten následující.

 

Co vás zaručeně nemine budou nákupy potřeb do školy a od letošního roku si budete zřejmě muset ještě o něco připlatit. Stát totiž přestal přispívat na tzv. pastelkovné. Vybírejte potřeby s dítětem společně, pokud se mu bude jeho aktovka, penál nebo třeba přesuvky líbit, o to víc se bude do školy těšit.

Seznam nákupu: přezůvky a pytlík na přezůvky, aktovka, penál, 2 obyčejné tužky, guma, pastelky, plnící pero, desky a obaly na sešity (A4, A5), zásobník na písmena a číslice, nůžky, lepidlo, zástěra nebo starší větší tričko, vodové barvy, plastelína, štětce (plochý a kulatý), hadřík , igelitová plena, stahovací pytlík nebo batůžek na tělocvik, tepláky, mikina, kraťasy a tričko, cvičky (do tělocvičny), tenisky (na hřiště), kufřík na výtvarné potřeby.

Vybírejte společně také oblečené, které bude mít vaše dítě první den na sobě. Je třeba, aby se cítilo dobře a spokojeně.

Darujte svému prvňáčkovi první školní den kornout s jeho oblíbenými bonbony. Čokoláda mu zaručeně zvedne náladu a když se podělí s dětmi ve třídě, může si hned najít kamarády. Nezapomeňte doma ani jeho oblíbenou hračku, která mu pomůže překonat strach z neznáma.

První den se ve škole příliš dlouhou dobu nezdržíte. Pokud máte čas zakončete první školní den v cukrárně.

Nezapomeňte si vzít a hlavně dostatečně nabít fotoaparát. Takové chvíle se již nikdy

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Pršelo den celičký

Pršelo den celičký,

les má mokré střevíčky.

Obuje se do bačkůrek

z jehličí a vochomůrek.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi