Dnes slaví: Oleg Zítra: Matouš

dětiZamyslíme-li se nad pohádkou o Ferdovi Mravenci, musíme nutně dojít k závěru, že máme společné kořeny. Že je máma všestranná bytost to si jistě všimly i naše drahé polovičky. Prádlo se samo nevypere ani nenaskáče do skříně, stejně jako se sám neuvaří oběd či neuklidí byt. Ovšem co vidí naše děti?

Když se z ženy stane matka, nebere na sebe jen tu výchovnou roli rodiče. Aniž by to tušila vtěluje se do nepřeberného množství profesí za jeden mrzký plat. :) No jen si vzpomeňte co všechno děláte.

Jste kuchařka, cukrářka, uklizečka, popelář, opravář, nezřídka u chlapců i strojvůdce a průvodčí, u děvčat pak třeba prodavačka, či královna. A to není jen tak. Správný průvodčí zvládne všechno. Postavit velkoufotbal dráhu, ke které patří nádraží. Správný průvodčí si poradí i s vláčky a vagonky, když nechtějí poslouchat a připojit se k sobě. Královna proti tomu musí správně držet hlavu, aby jí nepadal koruna a dávat pozor na malíček při pití čaje.

Dětská fantazie nezná mezí a je jen dobře, pokud se do ní necháte, ne jako rodiče, ale jako kamarádi, vtáhnout. Zkuste si s nimi zahrát hru podle jejich pravidel. Spolkněte svoje rady a připomínky. Nechte chvíli dítě, aby vás vedlo. Třeba budete překvapeni co vymyslí. Je možné že budete do nekonečna dělat mňam mňam mňam nad hrncem s dřevěnými kostkami, ve kterých ovšem dítě vidí kuře a koření. Když pak dítě přijde prostře vám stůl, nechá vás posadit a servíruje oběd, je to neklamná známka toho, že si všímá toho co děláte vy sami.

hraníStejně tak tatínkové. Vezměte si dětské kladivo, klíče a šroubky a montujte s dětmi co se jim zlíbí. Je možné že budete 100x opravovat jednu a tu samou mašinku. Je dost pravděpodobné, že dítě bude šroubovák držet jako „kopyto“ a že se ani netrefí do šroubku. Bude ovšem mít pocit, že je důležité, protože to může dělat s vámi a může to dělat po svém.

Pokud chcete něco dělat podle Vás a vtáhnout do toho děti, je k tomu ideální Pizza. Těsto není těžké, vyválíte ho vy, rozetřete tomatovou omáčku a necháte díte si pizzu samo nazdobit. Tu a tam mu tam přihodíte něco vy aby to neměl z jedné strany přeplněné a z druhé prázdné. Oblíbená činnost dětí, jak je to s rodiči, to už je jiná.

Když ale jdete do jakékoli aktivity, kterou necháváte na dítěti, počítejte s tím, že nebude dle vašich představ. Připravte si nervy a berte to vše jako hru. Také jste byli malí a také jste si hráli, tak se zkuste vrátit do toho období prostřednictvím vašich dětí. Možná Vás překvapí, nakolik jsou vaše hry podobné. Toto všechno děti velmi vnímají a berou si to do dalšího života, i když si to nepřipouštíme.

 


Zdroj fotografií: http://www.pixmac.cz/fotka/000048613567, http://www.pixmac.cz/fotka/000084243312, http://www.pixmac.cz/fotka/000083993243

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Vláček

Jede vláček motoráček, uvnitř sedí malý dráček.

Jezdí tam  a zase zpátky, hledá cestu do pohádky.

Kdy ji najde, to sám neví, tajný signál se mu zjeví.

Pořád čekat lehké není. Samou nudou zuby cení.

Stýská se mu, chtěl by domů. Velké slzy roní k tomu.

Vláček troubí – co se děje? Napětím se celý chvěje.

Bude tunel, černá díra. Tajné dveře otevírá.

Slunce zmizí nakrátko, už jsem doma, pohádko.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi