Dnes slaví: Vendula Zítra: Heřman a Hermína

Také je pro vás 1. září významný den? Dítě půjde po prvé do školy a vy už teď řešíte jaký psací stůl a židli pořídit do pokoje. Sotva máte v hlavě plán na přestavbu dětského pokoje a už se blíží konec jeho realizace. Prázdniny klepou na dveře a s nimi se, krom času oddechu, vynořují i starosti s výbavou do školy.

 

Komu by se chtělo 1. září narychlo dokupovat v papírnictví obaly a trnout zda na vás ještě zůstanou. Co vůbec dítě do první třídy potřebuje? Přezuvky, obaly a nějakou tužku. Bude to stačit? Dnes si povíme co by měl správný prvňáček mít, aby mohl vykročit do světa velkých dětí „v plné polní“. A co prvňáček, ale i starší děti budou potřebovat obnovit a doplnit zásoby na další rok. Ve škole jste jistě dostali seznam potřebných věcí, ale pojďme si je ještě trochu projít.

Každé dítě bude potřebovat kvalitní přezůvky. Měla by to být pevná obuv s bílou podrážkou, kterou obvykle školy vyžadují. Tzv. „nazouváky“ nejsou vhodné, protože noze neposkytují dostatečnou oporu a velmi snadno se vyzují, čímž mohou přispět k nehodě např. Při rychlé chůzi ze chodů apod. Přezůvky opatřete monogramem dítěte. Budou se tak lépe hledat, až si je s někým vymění.

Jako další a nejspíše i nejdůležitější „pomůcku“ budou děti potřebovat kvalitní aktovky nebo batohy, které by měly zvláště u malých dětí odlehčovat zádům a váhu obsahu rozprostřít na celou plochu zad. Stále se řeší zda pro prvňáčky raději aktovku nebo batoh. Z hlediska zdravotního je lepší aktovka. Je uzpůsobena vývoji takto malých dětí, ovšem v dnešní době mají děti svůj rozum a chtějí být „IN“ již v tomto věku. Proto si dejte na výběr batohu či aktovky dostatek času a neuspěchejte nic pod prvním dojmem. Internet je mocný a může nabídnout spoustu recenzí. Starší děti a studenti pak půjdou do studentských batohů. Ty jsou větší a jsou přizpůsobeny více jejich potřebám, mimo jiné mají i vyšší nosnost. Pak tu jsou ještě studenti, kteří potřebují nosit do školy notebooky. To hlavně na vysokých školách, ale i na středních se to již rozmáhá. Než vyberete batoh na notebook dejte si na čas. Ponesete na zádech zátěž učiva i počítače a to stojí za pořádný výběr.

Každý školák potřebuje penál a do něj obsah. Můžete dnes koupit již plně vybavené penály prakticky v každém obchodním řetězci nebo koupit vše zvlášť, což vyjde dráž, ale za to to bude na míru dle potřeb dítěte a školy. Co obvykle penál obsahuje pokud je již vybavený? Plnící pero, tužky, gumu, zastruhovátko, sadu pastelek a nějaké pravítko. Ty větší pak i fixy nebo i kružítko.

Výtvarná výchova bude na základní škole ve všech ročnících. Tudíž nákup výtvarných potřeb bude na začátek roku u všech stejný. Sáček kam si děti všechny potřeby uloží. Sadu štětců kulatých a vodové barvy, sadu štětců plochých a temperové barvy. Kelímek na vodu. Dnes se dělají kelímky i se speciálním vrškem, který zabraňuje vylití při převržení. K tomu nějaký hadřík na otíraní štětců. Plastelína, nůžky a voskovky by také neměly chybět ve výbavě pro malého umělce. Zbytek se dokoupí během roku podle potřeb k dané hodině.

Když už máte toto všechno pořízeno tak zbývají ony „drobnosti“ jako sešity, obaly ně a na knihy, učebnice, průhledné tvrdé fólie apod. Je dobré si zjistit u dětí známých jaké měly sešity či učebnice a podle toho nakupovat obaly. V prvních třídách většinou děti základní vybavení, jako jsou sešity a učebnice, dostávají ve vyšších ročnících si již sešity a pracovní sešity děti kupují. Po základní škole si už děti kupují i učebnice a pracovní sešity. Na většině škol probíhá na začátku školního roku jakási burza, kde starší děti prodávají věci co již nepotřebují. Můžete tím ušetřit dost peněz, které můžete investovat do kvalitního batohu.

Do prvního školního dne je ještě daleko. Máte dost času vše vymyslet, zařídit a nakoupit. Přesto přejeme šťastnou ruku při výběru.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Šel zajíček brázdou

Šel zajíček brázdou,

měl kapsičku prázdnou.

Potkala ho Káča,

dala mu koláča.

Přidala mu čtyři groše,

aby koupil dětem kaše.

On si koupil tabáku,

i ty jeden lajdáku!

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi